Bir Arka Bahçede Barbeküde Yüksek Mahkeme Yargıçlarını Düşünebiliyor musunuz?

Adanali

Active member
Bir Arka Bahçede Barbeküde Yüksek Mahkeme Yargıçlarını Düşünebiliyor musunuz?
Birkaç hafta önce Matt Stevens ve ben Yüksek Mahkeme’nin grup portresini inceleyen bir makale yayınladık. Resmin geçmişinin izini sürdük ve göründüğü kadar basit olmadığını gösterdik.

Bu proje üzerinde çalışmak, 1867’ye kadar uzanan yüzlerce yargıcın yüzüne aylarca bakmamı gerektirdi. Kurumlarımızı nasıl hayal ettiğimiz veya içindeki insanlar hakkında nasıl düşündüğümüz hakkında çok düşünmemi sağladı.

Yargıçların portresi önemli ama benim gibiyseniz, mahkemeyi hayal ettiğinizde aklınıza gelen ilk görüntü muhtemelen şudur:

Kredi… New York Times için Anna Moneymaker

Yargıtay Binası — şu sloganla süslenmiş sağlam, ciddi, taş bir bina: Hukukta Eşit Adalet.

Aslında, adalet portreleri üzerindeki çalışmalarımızı tamamlarken, New York Times’ın ana sayfasında şuna benzeyen bir son dakika haberi vardı:

Mahkemeyi düşündüğümde binayı düşünmemin nedeni, muhtemelen mahkemeyi neredeyse her zaman bu şekilde temsil ettiğimizi görmemizdir. Doğal olarak varyasyonlar var:

Açı, çerçeve, gökyüzünün rengi, hikayenin havası veya temaları hakkında bir şeylere işaret edebilir:

Ancak çoğu zaman konu için en uygun vekildir. İşte büyük haber sitelerinden en son Yargıtay haberlerinden bir seçki:

Bu model tamamen anlaşılabilir. İnsanlar mahkemeye başvurduğunda, “kurum” kelimesi genellikle çok geride değildir. Dikkatle yönetilen bu portrelerin yanı sıra, halk en çok yargıçları daha yemin etmeden önce onay oturumlarında ve ardından belki de Birliğin Durumunda ön sıralarda, kibarca alkıştan kaçınarak görür. Federal hükümetin hayati figürleri için, yargıçların kendileri, diğer iki koldaki meslektaşlarından çok daha az görünür.

Başkanı bir basın havuzu takip ediyor ve hiç kimse Bay Biden’ın yönetimi için ayakta duran fotoğrafını görünce gözünü kırpmayacak. Bu, yukarıdan son dakika haberi mahkeme fotoğrafıyla aynı gün ana sayfanın en üstündeydi:

Muhabirler ve fotoğrafçılar Kongre salonlarını dolaşıyor ve üyelerinin anlık görüntülerinde bir sıkıntı yok. Buna karşılık, Yargıtay oturumu sırasında kameralar yasaklanmıştır. Fotoğrafçıların resmi grup portresini çekmek için sadece iki dakikası var.

Yargıçların isimlerini ve yüzlerini biliyor olabilirim ama kendilerini çok zor görmüşler.

Portreler makalesini bildirirken, Bob Woodward ve Scott Armstrong’un mahkemeyle ilgili 1979 tarihli “The Brethren” kitabını okudum. Girişteki şu satır kafama takılmıştı: “Hiçbir Amerikan kurumu, halk tarafından nasıl görüldüğünü bu kadar tam olarak kontrol etmemiştir.” Ve bu özenle işlenmiş görüntünün çoğu, binayı nasıl gördüğümüze yansıyor.

Yine de, Amerikan yaşamını derinden şekillendiren durumlara binalar karar vermez. Binanın içinde çalışan dokuz kişi çalışıyor. Sadece mahkemeye yeni bir adalet eklendiğinde çekilen grup portresi, aslında dokuzu bir arada gördüğümüz ender anlardan biri.

Zaman içinde yargıçların bu yüzlerine bakmak için harcadığım saatlerde – çerçeveye girmelerini, sandalyelerin arasında gezinmelerini, yaşlanmalarını ve kamburlaşmalarını ve sahneden çıkmalarını izlemek – kesinlikle binanın içindeki insanları daha net görmeye başladım. .

Ama yüzleriyle geçen onca zaman, bırakın siyah cübbelerinin dışında – diyelim bir komşunun arka bahçesindeki mangalda ya da bir salonda, kürsüde ya da odalarında, yargıçların gerçekten işlerini yaparken nasıl göründüklerini hayal etmemi kolaylaştırmadı. bakkal reyonunda hamburger ekmeği arıyorum.

Yapabilir misin?

Önemli mi?

Upshot’dan Daha Fazla
Alıntıdır