Bir Philip Glass “takıntısı”, bir yönetmenin hafıza oyununa ilham verir

MoonMan

Member
John McGrath, Manchester Uluslararası Festivali’nde, bu proje gerçekleşmese bile, Philip ile neler yapabileceğimi hayal etsem, bu ne olabilir demişti. Ve ben ve Philip’i birlikte sahnede yüzdürme tankında süzülürken gördüm. Philip’e gittim ve “Bir vizyonum var: Ben kukla yapacağım ve sen piyano başında olacaksın” dedim ve o asla hayır demedi.

Hikayenin bir kısmı, onu yeni başladığı zaman tasavvur ettiğim gibi, sadece şehir merkezindeki bir prova alanı ve birkaç müzisyenden oluşan bir prova alanına geri götürme hayalim. Ve öyle oldu: Bu hafta Philip prova odasına gelirdi ve ben hikayeler anlatırdım – onun hakkında, Taoizm hakkında, Arnie Mindell hakkında – ve o riff söylerdi ve sonra gidip bu müzik parçalarını düzenlerdi. oynadım . Ve bir bakıma gösteri kendi kendine halletti, molalarda bizi herkesin kendisini tanıdığı bir Tibet köri dükkanına götürdü. Gerçekten eğlenen Philip’ti.

Kahramanlarınla tanışma derler ama ben tanıştım ve onunla en çok gurur duyduğum çılgın bir şov yaptım. Böyle bir gösteri yaptığınızda bir şeye güvenmeniz gerekir ve sonunda bir sonraki adımı, bir sonraki adımı ve bir sonraki adımı atacağınıza güvenirsiniz. Philips Music’in yaptığı da tam olarak budur. İnsanlar tekrar ettiğini söylüyor, ama aslında tekrarlayıcı değil. Döngüseldir ve değişir ve oraya nasıl gittiğinizi bilmediğiniz bir yere, daha derin bir yere ulaşırsınız.

Sen ve onun için sırada ne var?

Philip’i en son gördüğümde, bundan sonra ne olacağı hakkında biraz sohbet ettik ve “Birlikte çalıştığımızda, oldukça iyi gidiyor gibi görünüyor” dedi ve şu anda “Einstein” hakkında konuşuyoruz. yine Satyagraha ve Akhenaten ile üçlemeyi tamamlamak için.

Muhtemelen “Einstein” versiyonumuza akacak olan diğer yapımlardan kelime dağarcığı vardır – muhtemelen bazı yeni kelime dağarcığı, ama aynı zamanda diğer yapımların unsurları. Tanıştığımızda çeşitli şeylerden bahsetti, ama en çok dört gözle beklediği şey üçleme: “Einstein”ın alışılmadık versiyonunu yapmak zorunda kalacağız, böylece üç operayı aynı anda aynı anda oynayabileceğiz. tüm zaman şehri.

Şimdi biraz yavaş ama dedi ki, “Beni gerçekten neşelendirdin.” Bu yüzden Philip’in istediğinin bu olduğunu biliyorum – ve bunu herkesin önünde söylüyorum. İşlerin böyle yürümesini sağlıyorsun.