Bu bahar görmeniz gereken dört yükselen tiyatro yıldızı

MoonMan

Member
Ancak 4 Mayıs’ta MCC Tiyatrosu’nda gösterime girmesi planlanan yeni oyunu Arılar ve Bal, annesine bir teselli ödülü sunuyor. Kahramanı Johaira, Del Carmen’e çok benziyor: Yukarı Manhattan’daki Washington Heights’ta yaşayan keskin, eğlenceli, azimli bir Dominikli. Ancak Johaira aynı zamanda bir avukattır – tutkulu ve işi nedeniyle stresli.

Komedi draması Arılar ve Bal, bir cinsel saldırı davasını kovuşturan bir feminist olan Johaira ile Del Carmen’in deyimiyle “suskun bir kadın düşmanı” olan iyi bir adam olan kocası Manuel arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Kadın yürüyüşlerinin ve #MeToo hareketinin yükselişinin yılı olan 2017’de yazıyı yazmaya başladığında, cinsiyetçilikten çok söz ediliyordu.

La Egoista için aktris olarak prova yaptığı Louisville, Kentucky’den, “Kültürel değişim zamanlarında insan ilişkilerimizle her zaman ilgilendim,” dedi. Erlina Ortiz’in bir oyunu. “Ayrıca, bana benzeyen ve ses çıkaran iki kişinin aşk hikayesini gerçekten görmek istiyordum.”

Del Carmen, 2012 yapımı “In the Heights”ta Dominikli karakterleri gördüğünde, hayatını değiştiren bir şok yaşadı. Hâlâ Chicago’da yaşıyor ve zaten bir aktris, oyun yazmanın da olası bir yol olduğunu fark etti. İlk oyunu “Blowout” 2013’te gösterime girdi.

Latin kökenli siyahi bir kadın olarak, Chicago’da hiçbir zaman gerçekten kabul edilmiş hissetmediğini söyledi; Oradaki insanlar düzenli olarak neden evde öğrendiği dil olan İspanyolca konuştuğunu soruyordu. Onlara bir Latin gibi görünmüyordu.