Cristiano Ronaldo’dan iki yıllık imzayı attı! İşte yeni kadrosu

kunteper

Global Mod
Global Mod
2022 yılının en çok konuşulan erkeklerindan birisi elbet ki Cristiano Ronaldo… Manchester United’da bilhassa teknik yönetici Erik cilt Hag’la yaşadığı sıkıntılar niçiniyle efsanesi olduğu Kırmızı Şeytanlar’da bekleneni veremeyen, Tottenham maçında stadyumu erken terk etmek üzere tahminen de kendisinden beklenmeyen haller sergileyen Cristiano Ronaldo’nun geleceği merak konusuydu.

‘3 günlük ceza küçük düşürücüydü’

CR7, Portekiz Ulusal Ekibi’yle 2022 Dünya Kupası için Katar’dayken beklenen olmuş ve ManU, 37 yaşındaki futbolcu ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığını duyurdu. Bu süreçte Ronaldo verdiği röportajda ise çarpıcı tabirler kullanarak gündemi sarsmıştı. Deneyimli oyuncu, ihanete uğradını söylemiş ve “Bir maçın bitimine 3 dakika kala oyuna alınmak kabul edebileceğim bir şey değil. Üzgünüm, ben o cins bir oyucu değilim. Kulübün bana verdiği 3 günlük ceza küçük düşürücüydü. Bence bu türlü davranmam kulübün bir stratejisiydi. Manchester United’ın irtibat stratejisinden çok epeyce hayli epeyce hayal kırıklığına uğradım” sözlerini kullanmıştı.

Real Madrid ayrıntısı…

Bu polemik ve gelişmelerin akabinde yıldız futbolcu şahsi toplumsal medya hesabından saatinin ön planda olduğu bir fotoğraf paylaşmıştı. Bu fotoğrafta direkt olarak dikkat çeken saatte Ronaldo’nun, Real Madrid forması giyerek United’a attığı golün fotoğrafının olması transfer söylentilerini de birlikteinde getirmişti. Tam bu sırada da Madrid, Santiago Barnebau’nun fotoğrafını paylaşınca transfer fitili ateşlenmişti.

5 maçta 1 gol

Portekiz Ulusal Grubu’nda da güzel karşılanmadığı sav edilen Ronaldo tüm bu aksilikler ve dedikodularla Dünya Kupası’na başladı. Çeyrek finalde Fas’a 1-0 kaybederek dev turnuvaya başlayan Portekiz’de yıldız oyuncu 5 maça çıktı ve 1 gol attı.

‘Haberler yanlışsız değil’ demişti

Dünya Kupası sırasında CR7 için Suudi Arabistan takımı Al Nassr savları da ortaya atılmıştı. Efsanevi futbolcunun, Luiz Gustavo, Anderson Talisca ve Vincent Aboubakar üzere ülkemizden tanıdık isimlerin de formasını giydiği Nassr’la yıllık 200 milyon Euro’luk rekor maaşla 2.5 yıllık kontrat imzalayacağı öne sürülmüştü. Portekiz’in, İsviçre’yi 6-1 yendiği ve ulusal ekipte tam 14 yıl daha sonra birinci sefer yedek kaldığı maçın akabinde Ronaldo, “Al Nassr haberleri hakikat değil” açıklamasını yapmıştı.

İşte kazanacağı ücret

Ancak bugün Arap Yarımadası’nda çıkan haberlere bakılırsa Ronaldo, Al Nassr’la iki yıllık kontrat imzaladı. CBS Soccer’ın haberine nazaran Portekizli süperstar söylenildiği üzere yılda 200 milyon Euro değil, 75 milyon Dolar kazanacak. Haberde; Al Nassr’ın cumartesi günü Al Khaleej’e karşı oynayacağı deplasman maçının akabinde muahedeyi resmi olarak açıklayacağı da kaydedildi.

Eski Beşiktaşlılar’la birlikte

Al Nassr gece saatlerinde transferi resmen deklare etti. Ronaldo da formayla poz verdi. Buna göre artık Al Nassr’ın atak sınırı eski Beşiktaşlılar Anderson Talisca, Vincent Aboubakar ve Cristiano Ronaldo’dan oluşacak. Rudi Garcia üzere tanıdık bir teknik yöneticiye sahip olan Suudi Arabistan temsilcisinin kalecisi de bir daha dünyaca ünlü yldız David Ospina.

‘Farklı tecrübe için sabırsızlanıyorum’

Sıcağı sıcağına birinci açıklamasını yapan CR7, “Vizyonları pek etkileyiciydi. Farklı bir ülkede farklı bir lig tecrübesi için sabırsızlanıyorum. Bir an evvel grup arkadaşlarıma katılmak için heyecanlıyım” dedi.

Bu dönem United’la 16 resmi maçta alana çıkan 37 yaşındaki futbolcu, 3 gol, 2 asistlik performans sergilemişti.

Cristiano Ronaldo’nun 2020-21 Döneminde Serie A ve İtalya Kupasında Attığı Tüm Goller