‘Small Talk’ İncelemesi: Anlamsız şakalaşma sanatı

MoonMan

Member
Amerikan Anayasası (“Anayasaya Aykırı”), yaklaşmakta olan İç Savaş (“Red State Blue State”) ve dünya tarihi (“Long Story Short”) hakkında kişisel sergiler oluşturduktan sonra, güçlü komedyen Colin Quinn, onu gerçek bir Konu üzerine almaya karar verdi. önem: küçük konuşma.

Düşündüğünüz kadar keskin bir pivot değil. Küçük sohbetler yüzeysel olduğu için reddediliyor, ancak Ruth Graham’ın Slate’te bunu savunması, giderek bölünmüş bir dünyada sosyal bir yapıştırıcı ya da onun deyimiyle “paylaşılan bir kültürün sağlam bir temeli” olarak beni kazandı. Belli ki Quinn de öyle düşünüyor. Katılsanız da katılmasanız da, şu anda bir konuşma kriziyle karşı karşıya olduğumuza çok az şüphe var. Quinn’in 11 Şubat’a kadar Lucille Lortel Theatre’da devam eden büyüleyici komedi, ince hikaye, kendi kendine yardım kılavuzu ve çeşitli ara sözlerin canlı bir karışımı olan “Small Talk”ta yaptığı gibi, “Telefonlar, Airpod’lar ve kişisel ödeme arasında, küçük sohbetler 87.” Yüzde azaldı.”

Bu, komşulara merhaba derken ve hava durumu hakkında gevezelik ederken hepimizi paslı bırakan pandeminin izolasyonunu bile açıklamıyor. Quinn’e göre havadan sudan sohbetin bir alt türü olan anlamsız şakalaşma başlı başına bir sanattır. Quinn’e sohbete katılın ve sert olmayın; ayrıca bir nefes verme ve “whoo” ile başlamayı öneriyor. Düğmeli bir gömlek ve spor ayakkabılarla rahat bir şekilde giyinen Quinn, uzun ünlülerin erdeminden hoşlanıyor. Ayrıca lakapları sever, başını sallar ve “Ben miyim, yoksa…” diye konuşmaya başlar.

Amerika’ya yaklaşımının bir kısmı, biz en zeki olmasak da, en iyi veya en azından en güçlü kişiliğe sahip ülkeyiz, çekicilik, konuşma ve satıcılık üzerine kurulmuş bir imparatorluk. Bu nedenle havadan sudan konuşmayı azaltmak önemlidir. Quinn’in bunun sahte olduğu fikrine ayıracak vakti yok. Sahtecilik temyizin bir parçasıdır. Havadan sudan konuşmanın kuralları vardır ve bunlara uymak, kendin olmaktan daha önemlidir. Doğaçlama gibi, dinlemeniz ve kabul etmeniz gerekir. Doğaçlamanın aksine, asla tırmanmazsınız.

Quinn’in başı burada belaya girebilir çünkü umut verici bir başlangıçtan sonra hobi atlarına binmek için çerçevesinin sınırlarını zorlamaktan kendini alamaz. Sosyal medyayı, sol ve sağın nasıl kendi kültleri olduğunu ve teknolojinin çarpıtıcı tehlikelerini araştırıyor. Sanki havadan sudan konuşmanın yeterince büyük olduğunu düşünmüyormuş gibi.

Quinn her zaman açma ve kapatma konusunda sezgisel bir anlayışa sahip, ancak arada yapısal olarak dağınık olan gezgin bir oyuncu olmuştur. James Fauvell bu oyunu hafif bir elle yönetiyor ve çıplak bir sahnedeki prodüksiyon, bir komedi kulübünün sade estetiğine sahip.

Quinn bir keresinde çizgi romanların zaman içinde gelişmesi gerektiğini söyleyenlerle alaycı bir şekilde dalga geçmişti. Ama yarışma programı sunucusundan siyasi sohbete (“Zor Kalabalık”), “Saturday Night Live” ve Twitter’a geçerek yaptığı tam olarak buydu. Artık Broadway dışı manzaranın önemli bir bölümüne yerleşmiş ve normal tiyatro menüsüne çok ihtiyaç duyulan miktarda şaka eklemiştir. Materyali kişisel olma eğiliminde değildir, ancak bu gösterinin sonunda Quinn’in haklı olarak “havadan sudan konuşma ustası” olarak tanımladığı Norm Macdonald’a dokunaklı bir şekilde hitap ettiğinde bir değişikliğin ipuçlarını görüyor ve kısaca geçirdiği bir kalp krizinden bahsediyor. birkaç yıl önce onu neredeyse öldürecek kadar acı çekti. Duygusallaşacak biri değil (ben miyim yoksa bu havadan sudan sohbeti bitirir mi?), ama son kişisel sergisinde olduğu gibi, biz gittiğimizde insanların bize bir medeniyet olarak nasıl bakacağını hayal etmeye başlıyor.

Ayrıca, ülkemiz yarın sona ererse, kitabemizin Myrtle Beach tişörtündeki bir şey gibi görünebileceğini düşünüyor: “Amerika: Benim en kötü halimle baş edemiyorsan, beni en iyi halimde hak etmiyorsun.”

Quinn’in iddialı konuları tercih etmesine rağmen, gerçek yeteneğinin ve en büyük komik temasının dil komedisi olduğunu hatırlatmak isteriz: klişeler, sloganlar, argo. bu şey küçük mü Nasıl baktığına bağlı.

küçük konuşma
11 Şubat’a kadar Manhattan’daki Lucille Lortel Theatre’da; colinquinnshow.com. Süre: 1 saat 10 dakika.