Virüs en fakirlere saldırıyor. Roma davası – Siyaset – internette yakalandı – Blog

Adanali

Active member
İsveçli megalomanların birdenbire düşündüğü şeyin aksine, koronavirüs herkesi etkiliyor: Prens Charles’tan sokaktaki serseriye. Ancak yoksullar orantısız bir şekilde yüksek bir bedel ödeme riskiyle karşı karşıya. Bu katliam başladığından beri, Roma’daki enfeksiyonların verilerini manuel olarak topluyorum (her şeyi karmaşık hale getirmek için, Bölge bunları kesin olarak vermiyor, ancak “düne göre yalnızca 7, 11, 21 daha fazla” diyor) canlı. Roma şehri üç büyük Yerel Sağlık Otoritesine bölünmüştür. Roma 1’in (grafikteki mavi çizgi) bir milyonun biraz üzerinde nüfusu var, Roma 2’nin nüfusu neredeyse 1,3 ve Roma 3 670 bin. Roma 1, esasen tarihi merkezin tamamını içerir. Roma 2 (kırmızı çizgi) Casilino, Tiburtino, Torre Maura, Tor Sapienza, Centocelle gibi popüler mahalleleri içerir. (ve sonra Eur gibi konutlar, ancak sakinlerin büyük bir kısmı bunu diğer bölgelerde yapıyor). Roma 3 (sarı çizgi), Ostia ve Fiumicino’nunkidir. Roma 1’in daha zengin insanların ve Roma 2’nin daha fakir insanların yaşadığı bir mahalle olduğunu söylemek bence kabul edilebilir bir basitleştirme. Küçük evlerde daha çok yaşayanlar. Kim muhtemelen, aksini göze alamadığından, bazı semptomları olduğunda bile işe gitti. Tüm cephelerde daha az koruma ve dolayısıyla bulaşmaya daha fazla maruz kalma. Veriler (kirli, henüz sağlık yetkilileri tarafından doğrulanmamış ve bu nedenle ayrımlara ve düzeltmelere açık) bu eğilimi doğruluyor gibi görünüyor. Sonuçta, sağlık eşitsizlikleri yeni bir şey değil. Muazzam bir literatür var ve ben konuyu zaten en dezavantajlı mahallelere doğru gidildikçe kilometre başına beş aylık can kaybına neden olan Torino tramvayı metaforuyla ele almıştım. Bu sefer daha kötü olabilir. Derhal ilgilenilmesi gerekiyor. Cidden. Bütün seviyelerde. Resmi verileri bekliyorum.

Kategorilenmemiş | 2 Yorum »