A Ulusal Kadro teknik yöneticisi Stefan Kuntz’tan flaş Berkan Kutlu açıklaması

kunteper

Global Mod
Global Mod
2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde Portekiz’e 3-1 kaybederek Dünya Kupası’na katılma hakkını kaybeden Ulusal Takımımız’da teknik yönetici Stefan Kuntz, İtalya maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İtalya maçına hangi sistemle çıkacağı hakkında Stefan Kuntz, “Maçtan evvel taktik açıklamayacağım. Lakin Hakan Çalhanoğlu’nun söylemiş olduği gerçek, 3’lü sistem oynayacağız. Merih Demiral İtalya’da; Çağlar Söyüncü İngiltere’de aslına bakarsan bu sistemle oynuyor. Ozan Kabak da vakit zaman 3’lü kimi vakit de 4’lü oynuyor. Yani en kıymetli 3 savunmacım bu sisteme yatkın.” dedi.

“Hiç kimse sistem değişikliğinden rahatsız değil”

Gruptaki hiç bir futbolcunun sistem değişikliğinden rahatsız olmadığını söyleyen Kuntz, “Takımda hiç kimse bu sistem değişikliğini yaptığımız için rahatsız değil. Tek tenkidimiz Portekiz maçında ekibimizin galibiyete inanmaması ve kâfi hamaseti göstermemeleriydi.” sözlerini kullandı.

Salih Özcan kelamları

Ulusal Grup ‘da fortma giymeyi yeğleyen Salih Özcan hakkında ise Alman teknik adam, “Salih Özcan, A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi olmamın akabinde telefon açtı ve ben de durumunu sordum. Salih’e de teşekkür etmek istiyorum. sonucunı süratli biçimde verdi. Ailesi fazlaca takviye oldu. Federasyon yöneticileri de süreçleri fazlaca süratli haletti.” dedi.

“Soner Dikmen’i çağırsam orta alandan kimi kesecektim?”

Konyaspor ‘dan Soner Dikmen’in Ulusal Ekip takımına çağrılmaması hakkında Stefan Kuntz, “Konyaspor’dan Soner Dikmen’i çağırsam orta alandan kimi kesecektim? Berkan Kutlu mu? Avrupa kupalarında oynama deneyimi daha fazla ve solak. Bu bizim için kıymetli kriter. Ulusal Kadro’nun teknik yöneticisiyim. En düzgün sonucu vermek için uğraşıyorum. Türkiye için en düzgün oyuncuları seçmek durumundayım. Temel referans noktası performans. Bir oyuncu için olabilecek en yeterlisi A Ulusal Grup’ta oynamaktır. Bu bir ödül değil, epey fazla çalışmanın bir kararıdur.” kelamlarını sarf etti.

“Tercihimizi Umut Bozok’tan yana kullandık”

Deniz Undav ve Umut Bozok içinde bir tercih yapmaları gerektiğinin de altını çizen teknik adam, “Deniz Undav ve Umut Bozok içinde bir tercih yapmamız gerekiyordu. Tercihimizi Umut’tan yana kullandık lakin kapımız Deniz’e her vakit açık.” dedi.