ADeko programı nedir ?

Leila

Global Mod
Global Mod
ADeko, Avrupa Birligi tarafndan desteklenen bir programdr. Program, Avrupa'daki ekonomilerin kuresel piyasalardaki rekabet gucunu artrmay amaclamaktadr. Program, Avrupal universitelerin ve arastrma merkezlerinin universite ogrencilerinin, universite ogretim uyelerinin ve arastrmaclarn arasndaki isbirligini tesvik etmeyi hedeflemektedir.

Program, Avrupa Birligi tarafndan saglanan ekonomik destek ile olusturulmustur. Program, universite ogrencilerinin, ogretim uyelerinin ve arastrmaclarn Avrupa'daki universiteler arasnda isbirligi ve dayansma olusturmaya yonelik girisimleri desteklemektedir. Program, ozellikle universite ogrencilerinin, ogretim uyelerinin ve arastrmaclarn aralarnda ortak projeler olusturmalarn tesvik etmek amacyla olusturulmustur.

ADeko, egitim ve arastrma kurumlarnn arasndaki isbirligini tesvik etmek icin farkl yontemler sunmaktadr. Bunlar arasnda, ogrenci ve ogretim uyesi bulusmalar, cesitli calstaylar, calsma gruplar, burslar, ogrenci degisimi ve daha bircok farkl programlar bulunmaktadr. ADeko, universiteler arasndaki isbirligini tesvik etmek icin ayrca universitelerin kendi aralarndaki ogrenci ve ogretim uyesi degisimlerini de tesvik etmektedir.

ADeko, ozellikle Avrupa'daki universitelerin, ogrencilerin, ogretim uyelerinin ve arastrmaclarn arasnda isbirligini ve dayansmay tesvik etmek amacyla olusturulmustur. Program, universiteler arasnda olusturulan ortak projeleri destekleyerek, Avrupa universitelerinin kuresel piyasada rekabet gucunu artrmak icin gereken bilgi ve becerileri saglamaya yardmc olmaktadr.