Ani DiFranco, New York'taki ilk yılında çok şey öğrendi (ve ağladı).

MoonMan

Member
6

Feminist edebiyat

80'lerin sonu ve 90'ların başında Audre Lorde, Alice Walker, Judy Grahn ve Bell Hooks ile Adrienne Rich ve Lucille Clifton'ı okumaya başladım. Bu şairler, filozoflar ve yazarlar beni sarsıcı bir şekilde kendime açtılar. Ben bir erkeğin dünyasında büyüdüm ve her şeyi bir erkeğin bakış açısından ve onun sözleriyle öğrendim. Bu kadınları okuyana kadar şunu fark etmedim: “AhDahası var.”

7

Dünya Müziği

Folk ve kök festivallerinde ciddi konserler almaya başlayınca diğer sanatçılarla birlikte sahneye atıldım. Guam'dan bir şarkıcı, Tuvan'dan birkaç boğaz şarkıcısı, gitarlı birkaç Afrikalı adam ve bir Doğu Avrupalı koro olabilir. Herhangi bir sözlü dili paylaşmıyorduk ama müzik aracılığıyla birbirimizle konuşup arkadaş olabildik.

8.

New Orleans

İlk kez Jazz Fest'te çaldığımda şöyle düşünüyordum: “Vay, vay, vay, vay, vay.” Turda olmadığım her seferde New Orleans'a giderdim çünkü ilham aldığım yere gitmek istiyordum. Sonra bir daire kiralamaya başladım, sonra buranın yerlisinden birine aşık oldum ve o benim kalıp bir ev kurmam için sebebim oldu. Yaklaşık 20 yıldır oradayım ve parlaklık bir nebze bile azalmadı.

9

Esrar ve psilosibin

Hayatımda çok fazla ot içtim ve bunun uyanışımda gerçekten çok önemli bir faktör olduğunu biliyorum. Mantarları çok fazla incelemedim ama onların insan evrimi için de temel olduğunu düşünüyorum. Bütün müzik türleri ve sanat akımları doğanın bu armağanlarıyla birlikte gelişip gelişmiştir.

10

okuma

New York'a taşındığımda New School'da okudum, kitaplar okudum ve onlardan bahsettim. Şöyle bir şey: “Aman Tanrım, bu gerçekten önemli bir şey.” Bir kitabın formatı başka bir insanın zihnine ve hayatına, bambaşka bir varoluş biçimine, içinde bulunduğum bambaşka dünyalara giden bir yoldur. başka herhangi bir sanat türünde bulunur.