Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı amacı nedir ?

Leila

Global Mod
Global Mod
Bireysellestirilmis Egitim Programlarnn Amac

Bireysellestirilmis egitim programlar, ogrencilere ogrenimlerinde ozgurluk ve ozguven kazandrarak, ogrencilerin ilgi alanlarn kesfetmesine ve kendilerine kars sorumluluk almasna yardmc olmak icin tasarlanmstr. Bireysellestirilmis egitim programlar, ogrencilerin kendi kendilerini duzenleyebilecekleri, katlmc, musterek ve kreatif ogrenme ortamlarn gelistirmeyi amaclamaktadr. Bireysellestirilmis egitim programlarnn amac, ogrencilerin ogrenme sureclerini etkilemek, ogrenmeyi desteklemek ve ogrencilerin basarlarn arttrmaktr.

1. Ozgurluk ve Ozguven Kazandrma

Bireysellestirilmis egitim programlar, ogrencilere ozgurluk ve ozguven kazandrmak icin tasarlanmstr. Ogrencilerin kendilerine kars sorumluluk almasn saglamak, ogrencilerin ilgi alanlarn kesfetmesine ve ogrenme alanndaki meraklarn guclendirmesine yardmc olmak icin kurulmustur. Bireysellestirilmis egitim programlar, ogrencilerin otoriteye kars ozguven kazanmalarna yardmc olacak sekilde tasarlanmstr.

2. Katlmc, Musterek ve Kreatif Ogrenme Ortamlarn Gelistirme

Bireysellestirilmis egitim programlarnn diger amac, ogrencilerin katlmc, musterek ve kreatif ogrenme ortamlarn gelistirmektir. Bireysellestirilmis ogrenme ortamlar, ogrencileri etkin bir sekilde ogrenmeye tesvik edecek sekilde tasarlanmstr. Ogrenciler, ogrenme surecini kendi kendilerine duzenleyebilecekleri ve kendi kendilerini motive edebilecekleri bir ortamda ogrenmeyi deneyimleyeceklerdir.

3. Ogrenme Surecini Etkileme ve Ogrenmeyi Destekleme

Bireysellestirilmis egitim programlar, ogrenme surecini etkilemek ve ogrenmeyi desteklemek amacyla tasarlanmstr. Bireysellestirilmis egitim programlar, ogrencileri ogrenme surecinde etkin bir sekilde tesvik etmek ve ogrencilerin basarlarn arttrmak icin tasarlanmstr.