Broadway 9 günde 12 gösteri açtı. İşte böyle görünüyordu.

MoonMan

Member
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yükselişinde bir oligarkın rolünü ve iş adamının otokratik liderle yaşadığı bir anlaşmazlık sonrasında gizemli ölümünü konu alan bir oyun.

“Patriots” çok önemli bir tarihi olayda yaşanan fırtınalı bir yolculuktur ve bu yolculuğa hazırlanmak için oyun topluluğu alışılmadık bir ısınma tasarladı: Her gösteriden önce bir Koosh topuyla sahne arkası oyunu oynuyorlar.

Sezona geç eklenen oyun, açılış performansı olarak nadir bir Pazartesi matinesini tercih etti. Ethel Barrymore Tiyatrosu'ndaki alışılmışın dışında ısınmanın ardından oyuncular kırmızı halıda yürüdü (Rus kültüründe rengin önemi göz önüne alındığında markaya özel), ardından Broadway şovlarından birkaç oyuncu (işte size bakıyoruz) ). , Sarah Paulson), kendi oyununu kaçırmadan bir oyunu izleyebilen.

Ayrıca kırmızı halıda: Broadway yapımına “Patriots”la başlayan Netflix'in eşbaşkanı Ted Sarandos. “Norman Lear'dan ilk öğrendiğim şeylerden biri: 'Televizyonu domine ettiğinizde gizli sosunuz neydi?' dedim. ve “Broadway'i tanıyordum” diyor. Broadway oyuncularını tanıyordum. Broadway yazarlarını tanıyordum. Ve başka kimse bunu yapmadı.” Bu her zaman aklımdaydı.”

Netflix'in “Patriots”ı desteklemesinin bir nedeni daha var: Oyun yazarı Peter Morgan, yayıncının en büyük başarılarından biri olan “The Crown”u yarattı. Netflix zaten beyaz perde için Patriots'u geliştirmeye çalışıyor.

Morgan, birkaç yıl önce yazdığı ancak Rus muhalefet lideri Alexei A. Navalny'nin Şubat ayında ölümünün ardından New York'ta sahnelenecek olan “bu oyun için üzücü bir para birimi” olduğunu üzülerek belirtti. Morgan, “Bu artık daha acil ve daha alakalı hale geldi” dedi.

Ancak aynı zamanda “The Audience” ve “Frost/Nixon” kitaplarının da yazarı olan Morgan, Broadway'deki oyunların ekonomik sürdürülebilirliği konusunda endişe duyduğunu söyledi. “Umarım bunun gibi oyunlar hayatta kalabilir” dedi.