Brokoli

Leila

Global Mod
Global Mod
Brokoli Tanımı İçin Malzemeler

• 1 adet soğan
  • 2 orta uzunluk havuç
  • 2 orta uzunluk patates
Sosu için

• 1 kase yoğurt
  • 1 diş sarımsak
  • Biraz nane
  • Çok az kekik
  • Çok az karabiber
  • Çok az pul biber
  • Bir tutam maydanoz
Brokoli Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

Herkese bol selamlar
🙋‍♀️
.Daha evvel nasıl yemedim diyeceğiniz brokoliyi sevdirecek özel tarifimle geldim :).

1. Öncelikle soğanlarımızı ince ince doğruyoruz fazlaca da küçük doğramayalım tenceremize zeytinyağı döküp biraz kavuralım.
  2. sonrasındasında küp küp doğradığımız havuç ve patateslerimizi birazcık soteleyelim akabinde brokolimizi tencereye alalım üzerini geçeçek kadar su ekleyelim.
  3. İçine keyfinize nazaran ben biraz zeytinyağı gezdirdim isterseniz sizde hafifçeten damlatabilirsiniz ve tuzumuzu atalım haşlanmaya bırakalım epeyce haşlanmasın ki vitaminini öldürmeyelim
    😉
    ve son olarak ocaktan alıp suyunu süzüp biraz dinlenmeye bırakalım.
  4. Sosu için;.Bir kase yoğurda 1 diş sarımsak dövüp katalım seviyorsanız ölçüsünü damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz :).
  5. Aynı kaseye biraz zeytinyağı bir tutam maydanoz, tuz fazlaca az kekik ve nane az bir ölçü pul biber ekleyip son olarak yoğurdumuzu ekleyelim dinlenen haşlamamızın üzerine sosumuz dan gezdirelim ve bu kadar :).
  6. Sağlığıyla ön planda olan brokoli sevmeyenlere dahi sevdirecek tanımımız hazır.Afiyet olsun ♡.
Brokoli Tanımı Fotoğraflı Yapılışı