Dahili telefon çalıyor, Çin maskeleri geliyor! – Siyaset – nette yakalandı – Blog

Adanali

Active member
evanjelikler

Öğle yemeği vakti, zili çal. Birkaç gün içinde hala teslim edebilen tek hizmet olan Amazon Prime Now da dahil olmak üzere tüm çevrimiçi alışveriş hizmetleri çoktan geçti. Tahta kalasları getirmesi gereken kurye bile mucizevi bir şekilde başardı. Kucağımda altı aylık bir bebeğim olduğu için dahili telefona cevap vermiyorum. Karantina öğle yemeği arkadaşım “Maskelerle ilgilenip ilgilenmediklerini söyleyen bir hanımefendi” diyor. Maske dağıtma bahanesiyle İtalya’nın yarısında birkaç yaşlı adamı dolandıran olağan yağmacılar hakkındaki iğrenç hikayelerle ilgili annemin uyarısı aklıma geldi. Ve sonra, hızlı bir şekilde, acil durum nedeniyle açgözlü olan (ama şimdi tam olarak ülkeyi dolandırmak için nasıl heyecanlanabilirsiniz?), Consip’e sahip olmadığı 15 milyon maske satan Viterbo’lu tip. Ama sonra belirleyici ayrıntı geliyor: “Çince görünüyor…”. Diğer dairelerden birçoğu zemin kata vardığında merdivenlerden aşağı iniyorum. Ağzına ve burnuna taktığı mavi korumadan gülümsemesi taşan bir hanımefendi, kendileri de La Rinascente’nin zarif logolu büyük bir kese kağıdı içinde bulunan yuvarlak zarfları dağıtıyor. Sadece “sizin ve aileniz için. Mutlu Paskalyalar” diyor ve ona veriyor. Zarfın üzerinde şöyle başlayan basit ve kusursuz bir mesaj var: “Sevgili Dostlar, farklı milliyet ve inançlara sahip olsak da hepimiz Roma’da büyük bir aile olarak yaşıyoruz. Ve bir aile olarak birbirimize yardım ediyoruz!”. Vay canına, Emfasi Grand Prix’sinde her gün daha fazla hızlanan ve patinaj yapan politikacıların bazı açıklamalarıyla karşılaştırıldığında ne kadar kuru. Ve Zen minimalizmi, “kocaman bir kalbi ve katı bir kafası olan. sevmek, dans etmek , araba kullanmak görünüşe göre sadece biz İtalyanlar nasıl yapılacağını biliyoruz.
İçinde on cerrahi maske var. Mükemmel. Fırfır yok. Buradan elli metre ötede binlerce kez yanından geçtiğim ve kimsenin gözüne çarpmadığım Çin evanjelik kilisesi La Rugiada onları bana bir ateist olarak veriyor. Hayranlık duymadan. Hiçbir şey istemeden, hatta Katolik ayinleri veya Paskalya kutsamalarını sunmadan. Özgür. Ve aşk. Çirkin yaşlanmak, ha: gerçekten az şeyle heyecanlanıyorsun.

Kategorilenmemiş | Yorum yok “