Dolly Parton, hayatını anlatan bir müzikalin Broadway'de sahneleneceğini söyledi

MoonMan

Member
Şarkıcı-söz yazarı Perşembe günü yaptığı açıklamada, Dolly Parton'ın uzun zamandır planlanan biyografik müzikalinin 2026'da Broadway'de açılmasının planlandığını söyledi.

Müzikalin adı, hem Parton'ın ilk stüdyo albümünün adı hem de klasik Broadway şovu “Hello, Dolly!”'ye gönderme olan “Hello, I'm Dolly” olacak.

Parton, Nashville'deki country müzik hayranlarının bir araya geldiği CMA Fest'te konuşurken gösteriye ilişkin planlarını duyurdu.

“Sadece sen orada olmasaydın burada olmayacağımı söylemek istedim, ciddiyim ve bu benim yeni Broadway müzikalimde yer alacak şarkılardan birinin adı olacak” dedi. seyirci . “Bunun için bir sürü kendi şarkımı ve bildiğiniz tüm hitleri yazdım.”

Şöyle ekledi: “Şu ana kadarki tüm hayatımı tanıyacaksınız” ve: “Orada gerçekten çok fazla tarih var, çok fazla aile var.”

Parton yaklaşık on yıldır müzikal üzerinde çalışıyor. 2016 yılında Variety'ye filmin iki yıl sonra sahneye çıkacağını düşündüğünü söyledi; O zamanlar ilk perdenin Nashville'den önceki hayatıyla ilgili olacağını, ikincisinin ise Nashville'deki kariyeriyle ilgili olacağını söylemişti.

Parton ve Maria S. Schlatter müzikalin kitabını yazacaklar; İkili, 2020'de “Meydanda Noel” filminde birlikte çalışmıştı.

Şarkı yazarı ve oyuncu olarak kariyerinin yanı sıra başka birçok işte de çalışan Parton, müzikalin yapımcılığını Parton'un uzun süredir yöneticisi olan Danny Nozell ve bu sezonun Broadway'inin yapımcılığını üstlenen İngiliz tiyatro şirketi ATG Productions ile birlikte yapmayı planlıyor. “Kabare”nin yeniden canlandırılması üretildi.

Bu Parton'ın ilk Broadway projesi olmayacak: 2009'da başrol oynadığı bir filme dayanan “9'dan 5'e” müzikalinin müziğini ve sözlerini yazdı ve şarkılarından biri 1993'te “Candles” adlı bir Broadway Noel şovunda yer aldı. , Kar ve Ökseotu.”

Aynı zamanda Parton temalı ilk müzikal de değil: Sadık bir Parton hayranını konu alan “Here You Come Again” adlı gösteri, son yıllarda bölgesel Amerikan tiyatrolarında birkaç kez sahnelendi ve şu anda Birleşik Krallık turnesine çıkıyor.