Eden Hazard: Daha epey oynamak istiyorum

kunteper

Global Mod
Global Mod
İspanyol devi Real Madrid’deki geleceği sık sık tartışma konusu olan Belçikalı yıldız Eden Hazard, istediği kadar forma bahtı bulamadığı için yaşadığı hayal kırıklığını lisana getirdi.

UEFA Uluslar Ligi’nde Belçika Ulusal Ekibi’nin Galler ile karşılaştığı maçın akabinde açıklamalarda bulunan Hazard, “Real Madrid’de kendimi uygun hissediyorum, yalnızca az forma bahtı buluyorum. Ve oynadığımda âlâ oynuyorum. Bu hassas bir durum zira daha fazlaca oynamak istiyorum. Ne yapabileceğimi biliyorum, Dünya Kupası’na güzel bir formda ulaşmak için olabildiğince mühlet almak istiyorum.” kelamlarını lisana getirdi.

Yerini kaptırdı

3 yıldır Real Madrid’in formasını giyen Hazard, Vinicius ve Rodrygo’nun yükselen formları daha sonrası takımdaki yerini de kaptırmıştı.

Fenerbahçe ve Galatasaray iddiaları

Geride bıraktığımız transfer periyodunda takımda müddet bulmakta zorlanan Belçikalı yıldızın ismi Fenerbahçe ve Galatasaray ile transfer argümanlarında yer almıştı.

115 milyon Euro ödendi

2019 yılında Chelsea’den 115 milyon Euro’luk dev bir bonservis bedeli ile transfer edilen Hazard, Eflatun-Beyazlılarda beklentilerin altında kalmış ve sık sık sakatlık sorunları ile de boğuşmuştu.

31 yaşındaki futbolcu bu dönem Real Madrid ile sadece 4 maçta forma talihi bulurken, kadrosunun Şampiyonlar Ligi’nde Celtic ile oynadığı çabayı 1 gol ve 1 asist ile tamamlamıştı. Hazard geçtiğimiz dönem ise 23 maçta forma giyerken 1 gol ve 2 asist kaydetti.