Fenerbahçe sevdalısı Azize Ay, Amedspor’a transfer oldu

kunteper

Global Mod
Global Mod
Önümüzdeki günlerde Fenerbahçe Bayan Futbol Ekibi’yle yapacakları müsabakanın heyecanı ortasında olduğunu söyleyen Ay, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, “Ekrem hocam baht verirse inşallah o müsabakada ter dökerim. Diyarbekirspor’da forma giydim. daha sonrasında 3’üncü Lig’de gayret eden Ergani Makamspor’a geçtim. 4 yıl orada oynadıktan daha sonra hayal ettiğim Bayanlar Üstün Ligi’ni Amedspor Bayan Futbol Ekibi’yle gerçekleştirdim” dedi.

Diyarbakır’da aşçılık yapan ve çocukluk tutkusu yeşil alanlara 48 yaşında bayan futbol ekibinde oynayarak kavuşan Azize Ay (54), beraberinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun kursunu bitirip antrenör oldu. Ay, 3’üncü Lig’de top koşturduğu Ergani Makamspor Bayan Futbol Ekibi’nden, Turkcell Bayan Futbol Üstün Ligi’nde gayret eden Amedspor Bayan Futbol Ekibi’ne transfer oldu. hem de Fenerbahçe sevdalısı olan Ay, önümüzdeki günlerde Fenerbahçe Bayan Futbol Grubu’na karşı grup arkadaşlarıyla birlikte uğraş edecek. Bayan futbol kadrosundan sorumlu As Lider Cahit Akın ile mukavele imzalayan Ay, Harika Lig’e taşıdığı hayalinde daha da ilerleyeceğini söylemiş oldu.

“YILMADIM, YILMAYACAĞIM”

Sırtında 68 numaralı formayla, forvet olarak nazaranv yapacak olan Azize Ay, “Diyarbekirspor’da forma giydim. daha sonrasında 3’üncü Lig’de çaba eden Ergani Makamspor’a geçtim. 4 yıl orada oynadıktan daha sonra hayal ettiğim Bayanlar Muhteşem Ligi’ni Amedspor Bayan Futbol Grubu’yla gerçekleştirdim. Lisansımı aldım. Amedspor’da ter dökeceğim. Önümüzdeki günlerde fazlaca sevdiğim Fenerbahçe’nin bayan futbol ekibiyle oynayacağız. Gönül isterdi ki, orada da forma giyeyim. Fenerbahçe’ye karşı Ekrem hocam talih verirse, inşallah onlara karşı ter dökerim. Forma numaramı da doğum tarihim olan 68’i istedim. Sırtımda 68 numara taşıyacağım. Antremanlarda ekip arkadaşlarım, ‘abla bizimle başa baş antrenman yapıyorsun’ diyorlar. İdmanlarda kendimi daha da kuvvetli hissediyorum. Yılmadım, yılmayacağım, daha da ilerleyeceğim” diye konuştu. (DHA)