'Heartstopper' yıldızı Joe Locke'un 'The Goonies'e karşı zaafı var

MoonMan

Member
Joe Locke geçen sonbaharda Londra'daki Donmar Deposu'nda Next to Normal'i gördüğünde o kadar etkilenmişti ki bir ricayla menajerini aradı.

Netflix'in LGBTQ gençlik dizisi “Heartstopper”da iki sezon boyunca hassas genç Charlie Spring'i canlandıran 20 yaşındaki Locke, “'Gerçekten bir müzikal yapmak istiyorum' diye düşündüm” dedi.

Kısa bir süre sonra menajeri, Broadway'deki “Sweeney Todd” dizisinin cast ekibinden bir e-posta aldığını ve gösterinin, entrikacı pastacı Bayan Lovett tarafından işe alınan yeni bir Tobias Ragg aradığını söyledi.

Locke, ilk provalarından birinden önce, Ocak ayı başlarında Manhattan'daki dairesinden yaptığı telefon görüşmesinde, “Onu oynamanın en kolay yolu, onun biraz basit olması; İrlandalıların söylediği gibi safkan olmamasıdır” dedi. “Ama onun gibi insanların hayatta kalmaması gereken bir dünyada hayatta kalmayı başarmış çok zeki bir karakter olduğunu düşünüyorum.”

Locke, profesyonel sahneye ilk çıkışını Donmar Warehouse yapımı Dawn King'in iklim krizi draması “The Trials” ile 2022'de yaptı ve önünde büyük bir yıl var: Bu sonbaharda Kathryn Hahn, Aubrey Plaza ve Patti LuPone ile birlikte rol alacak. Disney+'ta Marvel Comics karakteri Agatha Harkness'ten uyarlanan yeni Marvel dizisi “Agatha: Darkhold Diaries”de.

Konu Marvel olduğu için “Bu konuda kesinlikle söyleyecek bir şeyim yok” dedi. “Ama harika bir gösteri olacağını düşünüyorum. Marvel'ın farklı bir yönünü gösteriyor. Bir süper kahraman dizisinin sınırlarını zorluyor.”

Broadway'deki ilk çıkışını 31 Ocak'ta “Sweeney”de yapacak olan Locke, aralarında Cynthia Erivo, “The Goonies” ve büyüdüğü İrlanda Denizi'ndeki Man Adası'nda yürüyüşlerin de bulunduğu en önemli 10 kültürel eserini paylaştı. . Bunlar konuşmadan düzenlenmiş alıntılardır.

1

Carole King'in “Gobleni”

Geçen yıl bu zamanlar en yakın arkadaşlarımdan biri bana “So Far Away” şarkısını gönderdi ve ben de albümün tamamını dinlemeye başladım. Bu sadece güzelce inşa edilmiş bir sanat eseridir. Müziğinde gerçek bir kırılganlık hissi var. Her dinlediğimde değişmesine rağmen en sevdiğim şarkı muhtemelen “It's Too Late”.

2

Cynthia Erivo “Alfie” şarkısını söylüyor

Geçen hafta videoyu yaklaşık 45 kez izledim. İnanılmaz bir ses tonu var. Onu dinlemeden duramıyorum.

3

Oyun yoğun sabah rutinleri

Kahve alıyorum ve bulmacayı çözüyorum, sonra Wordle'ı, ardından yeni kelime olan “Bağlantılar”ı – bu üçü sabah rutinimin bir parçası. Kendimi yaşlı bir adam gibi hissetmeme neden oluyor ama bunu seviyorum.

4

Man Adası'nda sahil yürüyüşleri

Ailemi ziyaret ettiğimde sanki hiçbir şey değişmemiş gibi; Tekrar aramıza geri dönebilirim. Glen Maye adında büyük bir şelalesi olan bir yer var ve bu vadiden geçerek sahile iniyor. Burası benim en sevdiğim yer.

5

Stephen Sondheim

Sweeney Todd'da karakterimin söylediği şarkılardan birinde Sondheim, “satın al” kelimesinin üç farklı yazılışıyla kafiye yapıyor: bir şey satın al, veda et ve “by”. Aynı uyum içinde ama [a bunch of] İnsanlar farklı sesler söylüyor, aynı kelimeyi kullanıyor ama farklı şeyler kastediyorlar. Başka kimsenin bunu yapmayı düşüneceğini sanmıyorum.

6

Atlanta'nın

Şu ana kadar gittiğim en yeşil şehir. O kadar çok ağaç var ki. Geçen yıl orada Agatha'yı çekerken boş günlerimde Bread & Butterfly'da brunch yerdim ve ardından BeltLine'da yürür ya da kahve içmek için arkadaşlarımla buluşurdum. Atlanta'nın en inanılmaz yemekleri var – Doğu Atlanta Köyü'ndeki Banshee'de bu muhteşem mantarlı tost var. Bu şimdiye kadar yediğim en iyi şey ve mantarları bile sevmiyorum.

7

Victoria ve Albert Müzesi, Londra

Bir sürü eski heykelin olduğu bir oda var ve küçük bir merdivenden çıkıp onlara bakıyorsunuz. On yaşında bir çocuk olarak bunun şimdiye kadarki en havalı şey olduğunu düşündüğümü hatırlıyorum. Ayrıca harika konuk sergileri var; Şu anda sahip oldukları “Diva” çok havalı.

8.

Yulaf sütü düz beyazları

Bu benim en sevdiğim sipariştir; Günde iki ya da üç tane içiyorum. New York'ta olduğum için kendimi çok şanslı hissetmemin nedenlerinden biri de bu; harika kafeler var! Kendimi çok evimde hissediyorum.

9

“Gooniler”

Bu, ergenliğe geçiş macera filminin doruk noktasıdır. Küçük bir kasabada büyüdüğüm için keşfettikleri birçok mağara bana çok yardımcı oldu. Ama aynı zamanda yaşlandıkça ve film yapımcılığına devam etmek istediğimi fark ettikçe benimle de konuştu. Her zaman şöyle düşündüğümü hatırlıyorum: “'The Goonies'den aldığım duygu tam olarak yapmak istediğim şey.”

10

Yaz aylarında Londra

Londra dünyada en sevdiğim şehir. Yaz aylarında canlanıyor. İnsanların burayı sıcak bir yer olarak düşündüğünü sanmıyorum ama oldukça sıcak oluyor. Yazın neredeyse tamamını arkadaşlarımla açık hava barında oturarak, Aperol Spritz içerek, gülerek ve harika vakit geçirerek geçirdim.