Jay-Z'nin Alicia Keys ile Big Tonys düeti önceden kaydedildi

MoonMan

Member
Bu, Tony Ödülleri'nde gecenin en gürültülü tezahüratlarından birine yol açtı: Alicia Keys, Pazar günü Broadway müzikali “Hell's Kitchen”dan karışık bir şarkı söylerken salondan çıkarken Jay-Z ile birlikte mermer bir merdiveni çıkarken görüntülendi. 2009'daki aşk şarkısı “Empire State of Mind”ı New York'ta söyledi.

Lincoln Center'daki David H. Koch Tiyatrosu seyircisinden ayrılırken kameralar onu takip ederken Keys, “Çılgınca bir şey yapmam gerekiyordu; burası benim memleketim!” dedi. Sahnede bir video ekranı, Brooklyn doğumlu rapçi ve imparator Jay-Z'yi, oditoryumun hemen dışındaki kavisli mermer merdivenlerde performans sergilerken gösteriyordu. Anahtarların ona katıldığı görülüyordu.

Ancak Jay-Z'nin Tonys sahnesine video dışında hiç çıkmamasının bir nedeni vardı. Yayın hazırlıkları hakkında bilgisi olan iki kişinin söylediğine göre, akıllı bir prodüksiyon hilesiyle, müziğin en büyük iki yıldızının buluşması önceden kaydedildi ve dikkatle düzenlendi; böylece Pazar gecesi Tonys yayınındaki canlı performansın bir parçası olarak kusursuz bir şekilde ortaya çıktı. bu konuda kamuya açık konuşma yetkisine sahip değildi. (New York Magazine daha önce bölümün önceden kaydedildiğini bildirmişti.)

İster canlı ister kayıtlı olsun, düet gecenin en büyük anlarından biri oldu. Jay-Z sözlerini bitirdiğinde Broadway kalabalığı çılgına döndü: “Brooklyn, New York City bu gece Tony'lerde!”

Haftada sekiz canlı performansın standart olduğu bir sanat formunu kutlamak için toplanan izleyicilerden bazıları, performansın oditoryumun hemen dışında canlı olarak gerçekleştirildiğine inanıyor gibiydi.

Ancak oditoryumun dışındaki seyirciler neler olduğunu hemen anladı. Törende tiyatro eğitiminde mükemmellik ödülü kazanan CJay Philip, performansı Keys ve Jay-Z'nin Yasuhide Kobashi heykelinin önünde performans sergilediği mermer merdivenden çok da uzakta olmayan lobideki bir ekrandan izledi.

“Belki bir anlığına 'Oh, Jay-Z burada mı?' diye düşündüm” dedi ve bunun teatral bir el çabukluğu olduğunu fark etti. Koltuğuna döndüğünde annesi, “Bu inanılmazdı!” diye bağırdı.

Philip, “Kendi kendime 'Annemin beğendiğine sevindim' diye düşündüm” dedi.

Çalışmalarından dolayı özel bir Tony ödülü alan Broadway projeksiyon tasarımcısı Wendall K. Harrington, etrafındaki bazı kişilerin performansın canlı olup olmadığından emin olmadıklarını ancak kendisininkinin böyle olmadığını söyledi.

“Aldanmadım” diye açıkladı. “Projeksiyon işindeyim.”