Jeff Daniels gizli kameralı TV izlerken rahatlıyor

MoonMan

Member
Jeff Daniels can sıkıntısına karşı mücadelede çok şey başardı.

1976’da New York’a taşınmadan önce, çalışmadığı zamanlarda çalmak için bir gitar satın aldı. 1980’lerde Michigan’a döndükten sonra film işleri arasında sıkılmaya başladı ve Purple Rose Theatre Company’yi kurdu. Bu nedenle 68 yaşındaki Daniels, artık yalnızca Broadway’de Atticus Finch’i ve “Dumb and Dumber”da Harry Dunne’ı canlandırmasıyla tanınan bir aktör değil, aynı zamanda bazen tek başına bir müzikal gerçekleştiren başarılı bir müzisyen ve oyun yazarı. hayata geçirilmesine yardımcı olduğu tiyatro.

Audible’ın 7 Eylül’de yayınlamayı planladığı 12 bölümlük sesli anı kitabı “Alive and Site Enough”, kariyerinden skeçler, alıntılar, şarkılar ve hikayeler içeriyor. 1983 yapımı Sevgi Şartları filmindeki rolü düzeyinde yankı bulsun ya da duymasın, büyük ölçüde işe olan tutkusundan yararlanıyor.

Bu ay bir telefon görüşmesinde Daniels, “Bunu yaptığınızda aksiyon ile kurgu arasındaki gerilim ortaya çıkıyor” dedi. “Benim için Perde her zaman bir tür sessiz film olmuştur. Dışarı çıkıp onları görüyorum, duyuyorum ama önemli olan bu değil. Bu olmadı. O noktada benim için her şey bitti.”

Daniels, kenelerden kaçınırken yaratıcı ve atletik diğer çabalarını sürdürmekten bahsetti. Bunlar konuşmadan ve bir e-postadan düzenlenmiş alıntılardır.

1

“Beatles: Geri Dönün”

Peter Jackson’ın belgeselinin her dakikasından keyif aldım. Grubun yaratıcı sürecini görmek ve bu çaptaki insanların, ister bir şarkı, ister bir oyun, bir müzikal veya bir şiir yazıyor olsun, herkesle aynı dağa çıktığını görmek bir doğrulamaydı.

2

Arka bahçede golf

Corona krizi sırasında hepimiz sığınağa girmek zorunda kaldığımızda ailemiz mülkümüze bir golf sahası inşa etti. Plastik toplarla oynuyoruz ve her birimiz bir sopa kullanıyoruz. Bir deremiz, göletimiz ve çözmemiz gereken bazı şeyler var. Ama asla başlama vuruşu yapma konusunda sorun yaşamazsınız ve önünüzde asla yavaş bir dörtlü olmaz.

3

Kindle’ım

Taşınabilir kütüphane yönünü seviyorum ve sonuç olarak daha çok okuyorum. Geçenlerde Paul Allen’ın oyun yazarı Alan Ayckbourn’un biyografisi olan Grinning at the Edge’i okudum. Ve şu anda Rick Rubin’in The Creative Act adlı kitabını hazırladım.

4

Detroit Kaplanları

Gençler ve yetenekliler ve her sezon daha iyiye gidiyorlar. Yönetimin yetenekleri nasıl yönettiğini, sözleşmeleri ve kime ihtiyacınız olduğunu görmek benim için büyüleyici. Aynı formalar, aynı oyun, aynı oyun alanı ama yine de oyuncular değişiyor. Oyuncu kadrosu değişiyor. Evrimleşen bu yaşayan, nefes alan şeydir.

5

Kafanı ormanda temizle

Ormanda yürürken veya bisiklete binerken her şeyin kilidi açılır. Sıkışırsanız bisiklete binin ve bekleyin. Evimin karşısında devlete ait bir dinlenme alanı var. Para ödemek zorunda olmadığınız 10.000 hektarlık kendi arazinize sahip olmak gibi bir şey. Özellikle kışın kenelerin olmadığı zamanlarda bu harikadır.

6

bölge temsilcisi

1970’lerde Circle Rep Off Broadway’e gittiğimde orada Lanford Wilson ve John Bishop’un da aralarında bulunduğu pek çok oyun yazarı vardı. İşte bu tür tiyatroya aşık olduğum yer burasıydı; canlı tiyatro, yaratıcı çalışma, yeni oyunlar. Etrafımın bu işi yapmak zorunda olan benzer düşüncelere sahip insanlarla çevrili olduğu Purple Rose Tiyatro Topluluğu’nda bu yaratıcı alanı yaratmak istedim çünkü bizim yaptığımız da bu.

7

“Beceriksiz şakacılar”

Broadway’de “To Kill a Mockingbird” performansını sergilerken daireme geri döndüm ve gösteriden sonra bitirmek için “Impractical Jokers” adlı gizli kamera şovunu izledim. Atticus Finch etrafta olsaydı ne görürse görsün, muhtemelen Pratik Jokerler olmazdı. Bu gösteriden uzaklaşmanın ve fişini çekmenin bir yoluydu. Ve çocuklar beni güldürüyor.

8.

New York

New York’a tiyatroya gitmek, onu görmek ve orada olmak için ama aynı zamanda kim olduğumu hatırlamak için gidiyorum. Bu hayal gücüyle, sanatla, yaratıcılıkla ve New York’ta olup ortalıkta dolaşan tüm yazarları hayal etmekle ilgili. Benim için yazmak için iyi bir yer.

9

Gitarım

Kariyerim boyunca akustik gitar beni yaratıcı bir şekilde canlı tuttu. Son 20 yıldır ülke genelindeki kulüplerde çaldım ama düzenli konserim göle bakan verandamda oluyor.

10

Zor olsa bile yaz

Arkasında bir kavga var. Ama bu gerçekleştiğinde, kilidini açtığınızda ve o şey sizi hiç beklemediğiniz bir şekilde sona yaklaştırdığında, işte bu havai fişektir. Sahneyi sonlandıracak o satırı yazmak ve günün geri kalanında izin alacağınız için dizüstü bilgisayarınızı kapatmanız devam etmenizi sağlar. O coşkulu anlara tutunuyorsunuz.