Manchester City’li Erling Haaland kalp ve karaciğer yiyor!

kunteper

Global Mod
Global Mod
Manchester City formasıyla 13 resmi maçta 20 gol atan ve 3 de asist yapan Erling Haaland, kendisine fazlaca yeterli baktığını söylemiş oldu. Her gün 6 öğün yemek yiyen ve 6 bin kalori aldığı öğrenilen Haaland, uyanır uyanmaz güneş ışığına çıktığını söylemiş oldu.

Norveçli forvet, “Diğer beşerler kalp ve karaciğer yemiyorlar fakat ben bedenime düzgün bakma telaşına sahibim. Mümkün olduğunca mahallî ve kaliteli yemek yemek yiyorum. Hazır yiyecek dükkanlarındaki etleri değil, kalp ve karaciğer yemeyi tercih ediyorum. Kalp ve karaciğer, B vitamini, demir, fosfor, bakır ve magnezyum açısından varlıklı harika besinlerdir” dedi.

2 milyon kişi ihracını istedi!

Erling Haaland’ın Premier Lig’de adeta istikrarları bozması daha sonrası İngiliz futbolseverler de şaşırtan bir kampanya başlattı. ‘Erling Haaland bir robot olduğu için Premier Lig’den ihraç edilmeli’ formunda başlatılan imza kampanyası Birleşik Krallık’ın dijital dilekçe sayfası üzerinden yapıldı. İngiliz futbolseverler kampanyaya büyük ilgi gösterirken, kısa mühlet içerisinde 2 milyon kişi iştirak gösterdi. Norveçli golcünün ekip arkadaşı Aymeric Laporte da kampanyanın ekran manzarasını toplumsal medya hesabından yayınlarken, esprili bir biçimde Erling Haaland’ın ‘ futbol ‘dan men edilmesini istedi.

Ronaldo ile kıyasladılar

Biroldukca üst seviye savunma oyuncusunu alanda çaresiz bırakan Erling Haaland ile ilgili son açıklama İtalyanların efsane ismi Alessandro Nesta’dan geldi. Oynadığı periyotta dünyanın en yeterli savunma oyuncularından biri olarak gösterilen Nesta, Ronaldo Nazario ile Erling Haaland’ı kıyasladı. Efsane isim kendisine sorulan, “Erling Haaland’ı durdurabilir miydin?” sorusuna; Evet, zira ben Ronaldo Nazario’ya karşı oynadım. Haaland fazlaca yeterli fakat R9 farklıydı. Messi ve Cristiano Ronaldo’ya karşı da oynadım, lakin nitekim R9 fazlaca farklıydı” diye karşılık verdi.

Haaland’ı durdurmanın tüyosu

Nesta, ayrıyeten savunma oyuncularına 22 yaşındaki golcüyü nasıl durduracakları konusunda da tüyo verdi. Nesta bu hususta, “Haaland’a yakın oynamaya ve alanda daima ona ykaın oynayamaya çalışın. Şayet ona hayli fazla alan bırakırsanız ölürsünüz” dedi.