Muhsin Bayrak: Chelsea yetkilileri ile görüşmeye başladık

kunteper

Global Mod
Global Mod
Muhsin Bayrak’ın Londra’ya giden avukatı Berivan Erdoğan ve şirketin Avrupa temsilcisi Vehbi Kevser, Chelsea yetkilileri ile görüşmeye başladı. Muhsin Bayrak, “Dünyada Türk şirketlerinin her alanda olması gerektiğine inanıyorum. Bu sonucumız hem ticaretimize hem ülkemize tıpkı vakitte holdingimize epeyce büyük bir itibar olacak” sözlerini kullandı.

TRUMP DA TALİP OLDU

5-6 şirket ile bir arada ABD’nin eski devlet lideri Trump’ın da kulübe talip olduğunu söyleyen Bayrak, “Yaklaşık 1 haftadır görüşmelerimiz devam ediyor. Resmi olarak bizim heyetimiz Chelsea yöneticileriyle Londra’da görüşmeye başladı. Çok afaki sayılar dönüyor. Ben sayı olarak epeyce bir şey söylemeyeyim lakin gündeme gelen 3,3 milyar sterlinlik bir teklif yok. Bahsedilen sayının epey daha altında. Kulübün bedeli o değil. O şişirilmiş bir sayı. Bizim açımızdan o denli bir sayı teklif edilmedi. aslına bakarsan bütün dünya basınına duyurulacak” dedi.

Muhsin Bayrak, biroldukca ülkede Türk bayrağını dalgalandırdıklarını söz ederek, “Alıcılar içerisinde en şanslı küme biziz. Ticaretimizi aksatacak bir durum yok, hesabımızı kitabımızı yaptık. Biz hazırız; karşı tarafa bıraktık” biçiminde konuştu.

“KİMSENİN TAŞERONU OLMAYIZ”

Bayrak, son olarak kelamlarını şunları ekledi: “Abramovich ile bizim eskiye dayalı bir dostluğumuz var. Bizim ortak bir mimar hocamız var. Hoca üzerinden de görüşme yaptık. Birtakım tenkitler kulağıma geliyor lakin Muhsin Bayrak kimsenin taşeronluğunu yapmaz. 35 yıldır gece gündüz çalışıyorum. Binlerce çalışan ordumuzla dünyanın her yerindeyiz. Biz kimsenin taşeronu olmayız. Biz Türk bayrağını kendi gücümüzle dalgalandırırız.” (DHA)

Fırat AKAY / BODRUM(Muğla), (DHA)