Ödüllerinde ilk kez Tony kazananlar: Daniel Radcliffe, Kecia Lewis ve daha fazlası

MoonMan

Member
Dün gece Tony Ödülleri'ni alan sanatçıların hepsinin ortak bir noktası var: Hepsi birincilik ödülü almış kişilerdi. Kazananlar ödüllerini aldıktan sonra Lincoln Center Plaza boyunca bir basın odasına yürüdüler ve burada Haberler ve diğer haber kuruluşlarından muhabirlerin sorularını yanıtladılar. İşte onların açıklamalarından bir seçki.

Daniel Radcliffe, “Neşeyle Devam Ediyoruz”

Radcliffe, Sondheim'ın “Merrily We Roll Along” adlı eserinin yeniden canlandırılmasında söz yazarı Charley Kringas'ı canlandırmasıyla müzikalde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazandı. Bu Radcliffe'in beşinci Broadway gösterisi ama Tony ödülüne aday gösterildiği ilk gösteri.

“Neşeli” yolculuk sizin için nasıldı?

Özellikle bu sonuyla bir rüyaydı. Daha önce bahsettiğim şan öğretmenim, onunla “Equus” üzerinde çalıştığımda her zaman bana ilk olarak “Good Thing Going” şarkısını söyletirdi. Bunu ilk kez Londra'daki ofisinde söylemek, sonra sahnede ve şimdi de bu, inanılmaz.

Çocukluk kariyerinizin büyük bir kısmını “Harry Potter”a harcadıktan sonra tekrar başarıya ulaşmak nasıl bir şey?

Potter'ı bitirdiğimde kariyerimin nasıl olacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Zaten birkaç sahne oyunu yapmaya başlamıştım ama geleceğin ne getireceğini bilmiyordum. Geçen yılı Garip Al oynayarak geçirdim [in the 2022 movie “Weird: The Al Yankovic Story”] ve ayrıca “Merrily We Roll Along” şarkısını yapmak da harikaydı. Ve bence bir karakteri uzun süre oynamak, mümkün olduğunca çok şey yapma isteği uyandırıyor. Şu anda yaptığım şey bu.

Öğrenme süreci hakkında biraz konuşun “Franklin Shepard, Inc.” Gösteride büyük bir an ve harika bir sohbet şarkısı.

Sadece dinle, dinle, dinle, öğren. Onunla birlikte gelen düşünce yolculuğunu öğrendiğinizde, daha az korkutucu hale gelir. Onu öğretilemez bir kitle olarak görmeyi bırakırsınız ve o, “Tamam, orada olan şey budur” diye başlar.

Jonathan Groff, “Neşeyle Devam Ediyoruz”

Groff, ticari başarı uğruna en yakın ilişkilerini riske atan müzik bestecisi Franklin Shepard'ı “Merrily We Roll Along”da canlandırmasıyla Müzikalde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

Eğer doğrudan genç halinizle konuşabilseydiniz, ne derdiniz?

Sanata olan saf neşe, ilham, coşku ve tutku bir süper güçtür. Eğer inanırsanız, takip ederseniz, kullanırsanız ve güvenirseniz hayatınızı değiştirebilir. Gerçi bunu ona söylememe gerek yoktu çünkü öyle olduğunu sanıyordum. Ona tavsiye vermem gerekse meditasyona başlamasını söylerdim.

Rol arkadaşlarınızla bu kadar derin bir bağ kurduğunuz bir program için ilk Tony ödülünüzü kazanmak nasıl bir duygu?

Bugün hepimiz tiyatrodaydık. Dan [Radcliffe] “Stresli değil misin?” diye sordum. Ben de “Stresli olmaktan çok heyecanlıyım” dedi. “Ben stresliyim ve sen” yazan bir tişört alacağım. çok mutluyuz.”

Bu dizinin, bu Stephen Sondheim başyapıtının 40 yıl sonra yeniden hayata döndürülmesi gerçeği mi? Bu duyulmamış bir şey ve bu nitelikteki bir gösteride duyulmamış bir şey. Bu sabah ödüller ne olursa olsun zaten kazanmışız gibi hissettim.

Tüm kadromuzla Tonys'de sahneye çıkıp “Old Friends” şarkısını söylemek ve sanki Tony Ödülleri'nde değil de oturma odasındaymışız gibi hissetmek en inanılmaz duyguydu. Bu kadar büyük bir anda bu düzeyde bir yakınlığı hissedebilirsiniz.

Maleah Joi Moon, “Cehennemin Mutfağı”

Broadway'de ilk çıkışını yapan Moon, Alicia Keys'in çocukluğunun kurgulanmış bir versiyonu olan “Hell's Kitchen”da canlandırdığı Ali rolüyle müzikalde en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandı.

Broadway kanonuna çeşitli temsiller getiren bir dizide rol almak sizin için ne anlama geliyor?

Biz tiyatro seyircisi ve tiyatro camiası olarak gençleri hayallerinin peşinden gitmeye teşvik etme konusunda üzerimize düşeni yapmazsak bunların hiçbir önemi yok. Çocuk olmadan tiyatronun, müzikal tiyatronun, dramanın, operanın, yaratıcı hiçbir şeyin geleceği olamaz. Beni sadece çocukken değil aynı zamanda bir hikaye anlatıcısı olarak yetiştiren öğretmenler, bakıcılar ve köy olmasaydı, hayatımın bu anının yanına bile yaklaşamazdım.

Toplumdaki çeşitlilik söz konusu olduğunda, benim gibi insanların tiyatroya gelip kendilerini bir sanat eserinin içinde görmesi inanılmaz derecede önemli çünkü herkes kendisiyle ilgili iyi bir tiyatro deneyimini hak ediyor.

Kara Young, “Purlie Muzaffer”

Young, Ossie Davis'in hicvisi “Purlie Victorious”un yeniden canlandırılmasındaki Lutiebelle Gussie Mae Jenkins rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazandı. Rol aslında Ruby Dee'den gelmişti.

“Purlie Victorious” için Tony ödülünü kazanmak senin için neden önemli?

Siyah bedeni ve siyah sesi onurlandırdığımız her küçük an – ve bunu iki saat içinde yapmak – benim için siyah insanlar için bir onurdur ve dahası, Ossie Davis ve Ruby Dee'nin mirasının ve onların değişime olan bağlılıklarının bir devamıdır. Amerikan toplumunun.

Tarihi hissettiriyor çünkü onları onurlandırıyoruz. 60 yıl önce çalışmalarından dolayı onurlandırılmıyorlardı. Bu benim takdirimin ötesinde bir şey. Bu, benden önce yaptıkları işlerden ötürü hiçbir zaman takdir görmeyen tüm insanların takdiridir.

İlk Tony Ödülünü ellerinde tutmak nasıl bir duygu? (Young ayrıca 2022 ve 2023'te de ödüllere aday gösterildi.)

Anlatacağım hikayeler yüzünden benden daha büyük geliyor. O ben değilim. Bu çok, çok, çok, çok, çok sayıda insanın, özellikle de anne ve babanın fedakarlıklarının bileşimidir. Bende kalıyor ama muhtemelen ailemin evine gidecek.

Jeremy Strong, “Halkın Düşmanı”

Strong, Dr. Henrik Ibsen'in “Halk Düşmanı” adlı eserinin yeniden canlandırılmasında, toplumunu tehlikeli derecede kirli bir termal banyo konusunda uyaran Thomas Stockmann.

Kazandığınızda aklınızdan neler geçiyordu?

Şaşkına dönmüştüm. Bir oyunda kaybolmak, kendinizi topluluğun önünde kendiniz olarak sunmaktan çok farklıdır. Şükran duygusuyla dolup taştım.

Gösteriyi Broadway'e şimdi taşımak sizin için neden bu kadar önemliydi?

En temel düzeyde su bir alegoridir. Ülkemizde ve dünyamızda birçok yönden saldırı altında olan gerçekleri anlatmaya çalışan birinin hikayesini anlatan bir oyundur.

Ama aynı zamanda inkarla ilgili bir eser. İnsanların hoş olmayan ya da uygunsuz bir gerçekten kaçınmak, kendi çıkarlarını korumak için yaptıkları, kaynak zehirlendiğinde ne olduğu ve bizim durumumuzda bu ülkede zehirlenen şeyin aynı zamanda zenginlik de getirdiği ve insanların bunu başarmak için yaptıklarıdır. onları koru.

Dr.'u nasıl anladınız? Thomas Stockmann zamanla bugünkü noktaya geldi mi?

Oyunculuğun entelektüellikten uzak bir disiplin olduğunu düşünüyorum. Ben oldukça entelektüel bir insanım ve yapmanız gereken işlerin çoğu, kendinizi mantıktan, içgüdülerden ve ihtiyattan kurtarmak ve bunu Ezra Pound'un “içgüdüsel duyu” dediği şeyle anlamaktır.

Sarah Paulson, “Uygun”

Paulson, Branden Jacobs-Jenkins'in acı veren aile draması “Appropriate”teki canavar Antoinette Lafayette rolüyle kazandı.

Tony'yi kazanmak nasıl bir duygu?

Şu anda kendimi bedenimde hissetmiyorum. Buna inanamıyorum. Buna inanamıyorum. Bu benim için şüphesiz bir çocukluk hayalidir. Dolayısıyla bu anı, birçok insanın önünde, içimdeki benliği size ifşa ediyormuşum gibi hissetmeden deneyimlemek çok zor.

Bu kadar uzun süre aynı rolü oynamak, her gün ortaya çıkmak ve daha fazla not almak nasıl bir şey?

Sürekli olarak diğer oyuncularla sahnede olup bitenlerle ve günlük rutinimle olayları koordine etmeye çalışıyorum. Bir oyunda yer almanın en iyi yanı, zamanınızın olması ve gecenin başından sonuna kadar bir hikayenin anlatılmasıdır. Karakterinizin izlediği yolun aynısını tam olarak takip edersiniz ve birkaç ay sonra, birkaç ay öncesine göre çok daha hazırlıklı olursunuz.

Will Brill, “Stereofonik”

Brill, David Adjmi'nin “Stereophonic” adlı oyununda en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazandı. Kurgusal grubun basçısı olan Brill, bir yandan çok sarhoş davranırken bir yandan da enstrüman çalmayı öğrenmek zorundaydı.

Reg rolünü üstlenmek sizin için ne ifade ediyordu?

Reg'in gerçekten çılgınca yanlarından biri de onun bir bakıma tamamen olgun görünmesiydi. Bazen bir oyuncunun bunu ancak gerçekten sıra dışı metinlerle başarabileceğini düşünüyorum. Sanki bir oyun yazarı tarafından icat ediliyormuşsunuz gibi geliyor ve bir şekilde bu şeye kendinizi bu kadar adadığınız için yaratılıyormuşsunuz gibi geliyor.

Bu dizi bana kendimle bir karakter arasındaki çizgiyi gerçekten eğlenceli ve tuhaf bir şekilde bulanıklaştırmayı öğretti.

Kecia Lewis, “Cehennemin Mutfağı”

Bir müzikalde en iyi yardımcı kadın oyuncu için yakın bir yarıştı ama Lewis, “Hell's Kitchen”da genç kahramanın akıl hocası olan bir piyano öğretmenini canlandırmasıyla kazandı.

Bu anın senin için anlamı ne?

Bu çok önemli, özellikle de kelimenin tam anlamıyla 40 yıl önce olduğu için. 18 yaşımdayken Dreamgirls'i oynamak için Imperial Theatre'a gittim ve iki hafta sonra 59 olacağım. Ama bu çok fazla iş, çok fazla gözyaşı ve çok fazla vazgeçme isteği gerektiriyor.

İnancınızın kariyerinizde nasıl bir rolü oldu?

İnanç her şeydi. Başladığımda bu yoktu. 18 yaşında başladığımda tek umursadığım şey bir yıldız olmak ve herkesin adımı bilmesiydi. Ve şiddetli olacağımı, sevimli görüneceğimi ve ödüller kazanacağımı. Bu böyleydi.

Yıllar geçtikçe, hayat ilerledikçe, sahip olduğunuz tek şeyin inanç olduğunu anlarsınız. Ya inanırsınız ya da inanmazsınız. Ve bunu yapmadığım zamanlar da oldu. Hayatımda tekrar ayaklarımın üzerinde durmama yardım eden insanlar vardı. Adı geçen kişilerden biri bana şöyle dedi: “Ne yapmak istiyorsun? Otobüse binmek? Başka hiçbir şey yapamazsın.”

Yıllar geçtikçe inanç benim için her şey haline geldi. Bunun doğru şey olduğunu, o kapıdan girmenin doğru zamanının geldiğini zihnimde sessiz bir biliş haline geldi.