Rafet Orhan: Sinoplu’nun vizyonunu en üst düzeye çıkaracağız

kunteper

Global Mod
Global Mod
Bölgesel Amatör Lig 7. Bölge 3. Küme 17. haftasında İstanbul Sinopspor, Bağcılar Mahmutbey Stadyumu’nda 1877 Alemdağ Spor ile karşılaşıyor. Uğraşa taraftarlar ağır ilgi gösteriyor. İstanbul Sinopspor Lider Vekili Adil Yıldız, müsabaka öncesi değerlendirmelerde bulunarak, 3. Lig’de maksadı olan ekip oluşturmak istediklerini söz etti. Yıldız, “Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Son 2 maç ancak Gebzespor’a karşı ikili averajda üstünlüğümüz var. Bu avantajı da Alemdağ maçıyla gerçekleştirmek istiyoruz. Kazanırsak kümemizde şampiyon oluyoruz. İstanbul’da Sinopluları temsil eden insanlarız. ötürüsıyla Sinop kent olarak başarılı insanlarımız var fakat futbolda 3. Lig’de merkezi hariç, İstanbul’da yönetici olarak grubu devraldık. Bundan 3 yıl evvel Harika Amatör Lig’de şampiyon olarak BAL’a yükseldik. Hepsinde de ‘O sene bu sene’ mottomuzla hareket ettik. Yeterli bir idare, uygun bir teknik heyet ve futbolcu takımıyla buraya kadar geldik” dedi.

“Samimiyet ve inanmışlık ile başardık”

Proje ekibi olduklarını vurgulayan Yıldız, “Grubumuzda futbol geçmişi olan ekiplerin üzerinde bayrağı taşımak, topluluk olarak Küçükçekmece Sinopspor olarak bizleri keyifli etti. Samimiyet, inanmışlık, her şeyin para olmadığını bir sefer daha bütün Türkiye’ye göstermiş olduk. Futbolun yalnızca alanda değil, berabern geçtiğini vermiş olduk. Biz proje kadrosuyuz. Maksadımız her sene birebir motto ile devam etmek. Şampiyon olursak, Eskişehir ve Antalya’da play-off maçları olacak, orada da birinci olursak 3. Lig’e çıkıyoruz. Kıymetli olan burada uygun bir yapılanma ve 3. Lig’de de gayesi olan grup yapmak istiyoruz” formunda konuştu.

Yusuf Günay: “Bu muvaffakiyetin ardında değerli bir çalışma var”

Müsabakayı izlemek için stadyuma Galatasaray ’ın eski yöneticisi Yusuf Günay, İstanbul Sinopspor’un başarısı için idaresi kutlayarak, “Bu fazlaca büyük muvaffakiyet Sinop için. Bu muvaffakiyetin gerisinde değerli bir çalışma var. Bunun başında da lider Rafet Orhan var. Lider Rafet Orhan’ı tebrik ediyorum, büyük muvaffakiyet var. Bugün galibiyetle taçlandığı vakit, ümit ediyoruz ki 3. Lig’de Sinop’u temsil edecek, bütün Sinopluların gurur duyması gerekir” sözlerine yer verdi.

Rafet Orhan: “Tüm Sinoplu’nun gönlünün kabardığını hissediyorum”

Kelamlarına tüm vatandaşların Ramazan-ı Şerif’ini kutlayarak başlayan İstanbul Sinopspor Lideri Rafet Orhan, Sinoplular için hoş bir gün olduğunu tabir ederek şunları söylemiş oldu:

“Biz burada idare takımımızla, teknik heyetimizle, futbolcu kardeşlerimizle, Sinop’u birlik birliktelik ismine kenetlenmiş olduğu süreci artık final noktasında muvaffakiyetle bitirmek üzereyiz. Seçkin insanların bize dayanak olması, Küçükçekmece Sinopspor’un bu noktalara gelmesine sebeptir. Onlara buradan teşekkür ediyorum. Bugün dünyanın her tarafındaki Sinoplu’nun gönlünün kabardığını, sevinçli bir gün geçirdiğini hissediyorum. Bu maçla bir arada Sinoplu’nun ismini, Sinoplu’nun vizyonunu en üst düzeye çıkaracağız ve Allah’ın müsaadesiyle 3. Lig’e çıkacağız.”

İHA