Sarah Paulson 'Uygun' dalında ilk Tony adaylığını açıkladı

MoonMan

Member
Sarah Paulson genç bir kız olarak New York'a taşındıktan sonra annesi, köklü bir Broadway restoranı olan Sardi's'te garson olarak işe başladı. Bu ona başka türlü bilemeyeceği bir dünyanın kapılarını açtı ve sahnede performans gösterme tutkusunu körüklemeye yardımcı oldu.

Paulson'un 19 yaşında ilk oyunculuk işi Broadway'de yedek oyuncu olarak oldu. Bu, birkaç kez daha sahneye çıkan ancak ritmini televizyonda bulan bir kariyere başladı; Ryan Murphy'nin “American Horror Story” filminde düzenli roller aldı ve mini dizi “The People v. OJ Simpson: American Crime Story” ile Emmy kazandı.

Ünlü halk figürleri ve bir zamanlar yapışık ikizler olarak karmaşık rollere rağmen Paulson, en zor rolünün Salı günü bir oyunda en iyi kadın oyuncu dalında Tony adaylığı aldığı Broadway draması “Appropriate” olduğunu söyledi.

Branden Jacobs-Jenkins'in bir oyunu olan “Uygun”da Paulson, babasının ölümünden sonra kardeşleriyle birlikte evini boşaltıp ailenin karanlık sırları ve birbirlerine olan kinleriyle yüzleşen, babasına dair anılarını koruyan bir ablayı canlandırıyor. süreci temsil eder. Senaryoda Paulson sert hakaretler, ağır monologlar ve daha fazlasıyla oynuyor çığlık atmaktan.

Yatakta haberi öğrendikten sonra, sahneye dönmeden saatler önce Paulson, bir sahne oyuncusu olmanın gerektirdiği azmi ve kariyerinin nasıl tam bir döngüye girdiğini anlattı. Bunlar konuşmadan düzenlenmiş alıntılardır.

Şu an ilk Tony adaylığın hakkında ne hissettiğini söyle bana.

Bazıları arkadaşım olan bu kadar sıra dışı kadınlarla aynı kategoride olduğum için çok duygulandım ve kesinlikle bunaldım. Her şeyden çok, içimde beş yaşındayken New York'a taşınan, annesi tiyatroda garson olarak işe başlayan, ancak 49 yaşında uyanıp hayatımda ilk kez Tony adaylığı alan küçük bir kız var. hayat bana inanılmaz derecede dokunaklı geliyor ve küçüklüğümden beri hayalini kurduğum bir şey.

Sanırım çoğu zaman bu şeylerin önemi yokmuş gibi davranarak çok fazla enerji harcadık, çünkü günün sonunda öyle değiller – büyük şemaya göre önemli olan tek şey iş – bu Önemli olan küçük şeyler İçimdeki kız, bu sabah bir çocukluk hayalinin gerçekleşmesinin yarattığı patlayıcı bir sevinç ve heyecanla sakinleştirilemez.

“Uygun”daki rolünüzü (bu dik başlı, bazen yakıcı kadın Toni Lafayette olarak) şu ana kadar yüzleşmek zorunda kaldığınız en zorlu rol yapan şey nedir?

Bunun bir kısmı haftada sekiz kez bir oyunu sahnelemek için gereken atletizmdir; sesli, ruhsal ve duygusal olarak. Kelimenin tam anlamıyla her gece farklı. Enerjik olarak ancak bu kadar hazırlık yapabilirsiniz ve sonra sahnede seyirciyle aranızda başka bir şey olur ve buna hazırlanamazsınız. Her performansın sizin bilmediğiniz yönleri vardır.

Toni'nin artık senin olduğuna dair aldığım notlardan birini hatırlıyorum – şu anda soyunma odamın duvarında asılı duruyor. Onunla birlikte hız trenine binin; Eğer o en zalimse, o zaman yap. En çok o seviyorsa yap. En savunmasız anında buna izin verin. Toni bir rollercoaster yolculuğudur. O gerçek bir hız treni ve bu yüzden her gece onunla birlikte bu cılız hız trenine binmek zorunda kalıyorum.