Son dakika! Roberto De Zerbi’den Shakhtar Donetsk’e veda! bakılırsavinden ayrılıyor

kunteper

Global Mod
Global Mod
Ukrayna takımlarından Shakhtar Donetsk teknik yöneticisi Roberto De Zerbi, bakılırsavinden ayrılıyor. Ukrayna’daki futbol liglerinin durdurulmasının akabinde ‘Barış Turu’ kapsamında yurt haricinde maçlar oynamaya başlayan Shakhtar Donetsk’te İtalyan teknik adam, Hajduk müsabakasının akabinde grubuna veda etti.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya nazaran maç daha sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan De Zerbi, “Duygusal bir gün, fazlaca üzücü. Zira bu benim Shakhtar antrenörü olarak son günüm olabilir. Herkesle, oyuncularla ve kulüp idaresiyle görüştüm. Şampiyona gerçekleştirilirse burada kalmak isterim ancak tam karşıtı olursa ve lig düzenlenemezse olağan bir hayata başlamak ve üzerinde çalışmak isterim. Şu anda büyük bir sıkıntımız var.” kelamlarını lisana getirdi.

Ukrayna halkına destek

Ukrayna halkına dayanak iletisi da yollayan De Zerbi, “Bu güç anda, Ukrayna ve tüm Ukraynalılarla beraberyim. Zira onurlu, gözü pek ve gururlu âlâ beşerlerle birlikte olmayı seviyorum. Ukrayna halkı bana epeyce şey öğretti. Antrenör takımım ve ben artık ayrılıyoruz, lakin Ukrayna yardımıyla daha âlâ beşerler olduğumuzu düşünüyorum.” ifadlerini kullandı.

Shakhtar’ın geleceği

‘Shakhtar’ın geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?’ Sorusuna Roberto De Zerbi, “Shakhtar, Bay Akhmetov’un liderleri olduğu için fazlaca şanslı. Futbola ve gruba tutkusu olduğu sürece, Shakhtar’ın lideri olmaya devam ettiği sürece kulüp için hayli daha fazlasını yapacak ve onu lakin savaş durdurabilir.” kelamları ile karşılık verdi.