“The Color Purple”da Fantasia Barrino-Taylor ve acı verici bir rol

MoonMan

Member
Filmde Celie’nin özgüveni ve güveni, özgür ruhlu yerel ünlü ve daha sonra Celie’nin sevgilisi ve erkek arkadaşı Shug Avery’nin (Taraji P. Henson) varlığında giderek güçleniyor. Halen evde acı çekerken Celie, orijinal filmdekinden çok daha çabuk kendine gelir. Payetler ve ruj sürmekten hoşlanıyor ve Shug’la olan bağı daha belirgin.

Bazawule’nin amacının zevk ve acı arasında gidip gelmek olduğunu, bunun son derece insani bir yaklaşım olduğunu söyledi. “Asla acı içinde yuvarlanmayız. Bu dünyada bu kadar güzel tezahürler ortaya koyan bir halk varken, siyahilerin acıyla basitçe başa çıkmalarının kesinlikle bir yolu yok. İmkansız” dedi. “İncil dinlediğinizde, caz dinlediğinizde, tüm bunları dinlediğinizde acıyı güce dönüştürüyor.”

Acı-zevk yaklaşımının “bize onların mücadelelerinin çok daha kapsamlı bir resmini verdiğini” açıkladı. Bu aynı zamanda onların gerçeklikleri ile fantezileri arasında bir ileri bir geri gidişti ve bu aynı zamanda çok önemli bir yer, bir bakıma birileri için bir sığınaktı. Dışarıdan bir faille uğraşan onun gibi. Kendisinin istismarcısından daha güçlü olacağı bir dünya yaratabilirdi.”

Celie kısmen dans ederek mutluluğu deneyimliyor. Ancak gospel ve R&B baladlarıyla tanınan Barrino-Taylor hızlı hareketlere alışkın değildi.

Kıkırdayarak, “İlk kez step dansı öğrenmem gerektiğini söylediklerinde herkesin deli olduğunu düşünmüştüm” dedi. “Gerçekten güldüm, ağladım, güldüm, ağladım. Şok olmuştum. Ayaklarımın hareket edeceğini bile düşünmedim.”

Süreç zorluydu ama Barrino-Taylor buna sadık kaldı. Georgia’da çekimlerle geçen dolu bir günün ardından, bir çift step ayakkabısıyla kendini garajına sürükledi ve işe koyuldu. “Sabah 6-7’ye kadar eve gelmedik. Ama oraya gittim, taytımı giydim ve çalıştım. Çünkü çekim yaptığımız gün Celie’nin liderliği almasına izin vermem gerektiğini ve 1-2-3-4, ba-ba-ba-ba, ba-ba-ba-ba diye düşünmemem gerektiğini biliyordum.” diye ritim tuttu.