The Wiz'den Wayne Brady ve Nichelle Lewis mükemmellik için çabalıyor

MoonMan

Member
WAYNE BRADY Böyle bir gösteriye katılmak, iki taraflı bir oyuna girmek gibiydi. Benim varsayılan Wayne'im her zaman 10 yaşında, yalnız yaşayan, tek başına çalan, müzikal dinleyen ve ortama uyum sağlayamadığı için yazan Wayne olacaktır. Kendi kendime şöyle dedim: “Ah, bu insanların hepsini tanımıyorum ve onlar zaten birbirlerinden hoşlanıyorlar.” Daha sonra “Hadi ama” diyorsunuz. Burada olmaman gerekseydi burada olmazdın ve bu senin işin.” Bu benim dördüncü Broadway şovum, dolayısıyla oyuncu kadrosunu desteklemek için burada olmak benim işim.

“The Wiz” sahnede ve ekranda ikonik performanslarıyla tanınıyor. Sizden öncekiler performansınızı nasıl etkiledi?

LEWIS
Çağrıyı aldığımda yaptığım ilk şey Stephanie Mills'in performansının YouTube kaydını izlemek oldu. Her şarkı söylediğinde o kadar duyguluydu ki bunu ekrandan hissedebiliyordum. Sonra Diana Ross'un birkaç klibini izledim. “Home” şarkısını söylediği videoyu izlediğinizde sanki doğrudan sizinle konuşuyormuş gibi oluyor. Bu yüzden bu özgünlüğü alıp bu Dorothy'ye getirdiğimden emin olmak istedim.

BRADY Çocukken sadece Richard Pryor'a odaklanmadım [as The Wiz]Her şeyi sevdim. Daha sonra performans sergilemeye başladığımda şöyle dedim: “Eğer bu gerçekleşirse, Teneke Adam ya da Korkuluk olmak istiyorum.” Hatta bir kez Des McAnuffs'ın Teneke Adam'ı bile oldum. [2006] La Jolla Playhouse'da prodüksiyon yaptım ama onun yerine başka bir televizyon programı yapmaya karar verdim.

Sevilen bir klasik olduğuna göre bu uyarlamanın benzersiz olmasını nasıl sağladınız?

LEWIS
Dorothy'm 15 yaşında ve Em Teyzesi olmasına rağmen hâlâ kimsenin onun yanında olduğunu hissetmiyor. Bu çok genç bir şey. Dorothy'nin yolculuğu boyunca benzer şeyler yaşayan ve kendi içinde rahat hissetmeye çalışan tüm bu farklı insanlarla tanışması önemli. Amacım büyüyen bu insanı yaratmak ve bu değişikliklerin onun sesinde, bedeninde ve sadece varlığında gerçekleştiğinin farkına varmaktı.