Yeşil Kırmızı Hindi Kavurma

Leila

Global Mod
Global Mod
Yeşil Kırmızı Hindi Kavurma Tanımı İçin Gereçler

• 600 gram hindi göğüs
  • 3 adet kapya biber
  • 5 adet marul
  • 3 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı mayonez
  • 1 adet sarımsak
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağ
  • 2 yahut 3 damla limon
  • 1 avuç ceviz
  • 1 tatlı kaşığı sıvı yağ
Hindinin marinesi için;

• 1 yemek kaşığı zeytinyağ
  • 1 yemek kaşığı beyaz sirke
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • Biraz pul biber
Yeşil Kırmızı Hindi Kavurma Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Hindi göğsünü küp küp doğrayalım. Ben doğranmış olarak alıyorum. ondan sonrasında derince bir kaba alıp beyaz sirke, zeytinyağı ve baharatları ek edip karıştıralım.
  2. Üzerini streçleyip, buzdolabına koyalım. Bir gün bekletelim. Bekletmeden yapsanız da olur. Alancak marinasyon hindi etinin yumuşamasını sağlıyor.
  3. Hindileri derince bir tavada yüksek ateşte kavuralım. Suyunu salıp çekince altını kısabiliriz. Nar üzere kızarıp hindi kesimleri küçülünce altını kapatabiliriz.
  4. Kapya biberleri julyen doğrayalım Meyve zerzevat soyucusu ile ince kesimler elde edebilirsiniz)
  5. Doğradığımız kapya biberleri tavada 15 dakika 1 yemek kaşığı zeytinyağ ile kavuralım. Soğumaya bırakalım.
  6. ondan sonrasında 3 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı mayonezin içine kavurduğumuz kapya biberleri atalım. Üzerine bir diş sarımsak rendeleyelim. En son karıştıralım.
  7. 5 adet marulumuzu yıkayıp kuruttuktan daha sonra ince ince dilimleyelim.
  8. Cevizleri 1 tatlı kaşığı sıvı yağda bir iki dakika kavuralım. Şayet cevizleri epeyce kavurursak ağır yemekte ağır bir tat elde edebiliriz. Tereyağını da kavururken tercih etmiyorum. Ağırlaştırabilir diye.
  9. En son servis tabağımıza dilimlediğimiz marulları yerleştiriyoruz. Üzerine birkaç damla limon sıkıp karıştıyoruz. Onun daha sonra marulları.
  10. Üzerine yoğurtlu kırmızı biber ve onun üzerine de hindi etini ortası boş kalacak biçimde koyuyoruz. Ortayada cevizleri yerleştiriyoruz. Afiyet olsun.
  11. Hindi yerine tavuk göğsünü de tercih edebilirsiniz. Lakin tavuk göğsünü kavururken tüm tavukların tavaya temas ettiğinden emin olmalısınız.
Yeşil Kırmızı Hindi Kavurma Tanımı Fotoğraflı Yapılışı