Zack Winokur, Küçük Ada'da sanatın yeniden başlatılmasına öncülük ediyor

MoonMan

Member
Ancak tiyatroyu asıl farklı kılan şey, birinci sınıf sanatçıların birbiri ardına dünya prömiyerlerinden oluşan programıdır. Arkasında, Juilliard eğitimli bir dansçı olan ve önemli, giderek daha görünür hale gelen kolektif American Modern Opera Company'nin (AMOC) kurucusu ve yönetmeni olan 35 yaşındaki Winokur var. Artık Little Island ile kendi kuşağının sanatsal öncüleri arasında ön sıralarda yer alıyor ve kendisine ait bir New York sahnesi var.

Diller'ın Little Island'ın programına taahhüt ettiği mali destek – sonu görünmeyen milyonlarca dolar – çoğu sanat yönetmeninin yalnızca hayalini kurduğu türden bir destek. Winokur'un günlerini bağış toplamak veya ikametgah temin etmekle harcaması gerekmiyor; yerine O bir yapımcı gibi para ve alan sağlayabilir.

Bunun sanatçılara bir hizmet ve fayda olduğunu düşünüyorum” dedi.

Little Island ekibine nispeten geç katıldı, ancak 2021'de AMOC üyeleriyle birlikte Julius Eastman'ın müziğini seslendirdi. Parkın geliştirilmesini ve inşasını finanse eden Diller, parkın her zaman bir performans sanatları programı içermesini istemişti ancak Broadway ve sinemanın (üç yıl önce emekli olan) titanı arkadaşı Scott Rudin'in tavsiyesine rağmen, zorbalık iddiaları sonrasında ilgi odağı olmaktan çekilmişti. ), hemen bir sanat yönetmenini işe almadı.

On yıl önceki başlangıcından bu yana Little Island'ın programlamasına danışmanlık yapan Rudin, “Geriye dönüp baktığımda Barry'nin benden daha haklı olduğunu düşünüyorum” dedi. “Her şeyi aynı anda yapmak için hareket halindeydim ve o, 'Hayır, park olmalıyız' dedi.”

Geçen yıl Winokur'un işe alınmasıyla bu durum değişti. Diller, Winokur'dan, Langston Hughes'un “Kara Palyaço” adlı şiirinden uyarlanan bir gösterinin 2019 yılında New York'ta sahnelenmesiyle haberdar olan Rudin aracılığıyla onu duymuştu. (Başrolde bas-bariton Davóne Tines yer alıyor ve bu kişi bu ayın sonunda Little Island'da Winokur'la tekrar “Robeson”da işbirliği yapacak.)