Ali Akman Hollanda’da tarihe geçti!

kunteper

Global Mod
Global Mod
Ali Akman Hollanda’da gündem olmaya devam ediyor. Hollanda Ligi’nde haftanın 11’ine seçilen genç forvet performansı ile dikkat çekiyor. Ali Akman NEC Nijmegen formasıyla attığı gol ile değerli bir muvaffakiyete imza attı

HOLLANDA’DA FIRTINA ÜZERE ESİYOR

Eredivisie’de haftanın 11’ine seçilme başarısı gösteren Ali Akman Hollanda’da gündem oldu. Hollanda basını, başarılı performansıyla büyük yankı uyandıran Ali Akman için, “İzlemek eğlenceliydi, uygun bir oyuncu, top sürme ve o kep hareketiyle de uygun bir gol attı” tabirlerini kullandı.

“GERİ DÖNECEĞİM”

NEC Nijmegen’de kiralık olarak forma giyen ve bonservisi Eintracht Frankfurt’ta bulunan Ali Akman, geleceğiyle alakalı olarak şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Frankfurt’a geri döneceğim. Umarım orada kalabilirim. Yazın neler olacağını goreceğiz. yeniden NEC Nijmegen’e kiralanmak istiyor muyum? Bunun hakkında konuşmak için hayli erken. Lakin burada mükemmel vakit geçiriyorum. Çok memnunum.

Mesleğim için nitekim gerçek bir seçim yaptım. Burada fazlaca tecrübe kazandım. Burada yalnız olmak kolay değil. çabucak hemen 19 yaşındayım ve bu benim Avrupa’daki birinci dönemim. Taraftarlar, kadro arkadaşlarım ve çalışanlar ile âlâ vakit geçiriyorum. Her gün ne kadar minnettar olabileceğimi anlıyorum.”

“JOHAN CRUYFF YETENEK ÖDÜLÜ”

Ali Akman, Hollanda günlerine mükafatla başlamıştı. Genç oyuncu, performansıyla Ağustos ayında en güzel genç futbolcuya verilen “Johan Cruyff Yetenek Ödülü” kazanmıştı.

BİRİNCİ 11’İN GEDİKLİSİ OLDU

6. gol atmayı başaran Ali Akman, 26. haftanın bitiminde bu sayıya ulaşan en genç oyuncu olma unvanını elde etti. Bu dönem NEC Nijmegen formasıyla 26 resmi çabanın 16’sında birinci 11’de yer alan Ali Akman, bu müsabakalarda ekibine 6 gol atarak katkı sağladı. (Skorer)