Angela Lansbury ve Stephen Sondheim Glass Onion’da Nasıl Göründü?

MoonMan

Member
Sondheim ayrıca kelime oyunu, oyun ve bulmaca aşığıydı ve arkadaşı Anthony Perkins ile polisiye gerilim partileri düzenlemekten keyif alıyordu. O ve Perkins, James Coburn, Dyan Cannon, Raquel Welch ve Ian McShane’in rol aldığı, Johnson’ın Knives Out filmlerinin ilham kaynağı olduğunu gururla andığı 1973 yapımı polisiye gerilim filmi The Last of Sheila’nın senaryosunu yazdı.

Sondheim’ın gizem türüyle olan bağlantıları daha da derine iniyor: Müzikal olmayan tek Broadway prodüksiyonu, George Furth ile birlikte yazdığı ve 1996’da bir aydan biraz uzun bir süre boyunca oynadığı Getting Away With Murder oyunuydu. O yıl Haber ile yaptığı bir röportajda, Laurence Olivier’in kendisine Sondheim’ı 1972 yapımı Sleuth filminde oynadığı oyun sever gizem yazarı için bir model olarak kullandığını söylediğini anlattı. (Aynı röportajda, “Sleuth”un yazarı Anthony Shaffer, orijinal olarak “Stephen Sondheim’dan Kim Korkar?” adını verdiğine dair uzun süredir devam eden bir söylentiyi yalanladı.)

Johnson, Sondheim’ın müzikallerine olan sevgisi sayesinde, orijinal Broadway yapımı Sweeney Todd’da ve Johnson televizyonunda sık sık gösterilen filme alınmış bir versiyonda Bayan Lovett’i oynayan Angela Lansbury ile tanıştı. Yani, Johnson, Lansbury’nin suç çözücü yazar Jessica Fletcher’ı oynadığı rahat CBS dizisi “Murder, She Wrote”a bağlı olmadığında. 1980’lerin çocukları için, bu şov “aslında tüm beyinlerimize suç sevgisi ve cinayet gizemlerini aşılamak için oldukça merkeziydi” dedi ve aynı zamanda İspanyolca dublajlı “Cinayet, Yazdı” bölümünün birkaç saniyesini de kaçıran Johnson orijinal Knives Out’a.

Johnson’ın yapım ortağı Ram Bergman, Sondheim ve Lansbury’nin minyatürlerinin “Glass Onion”ın kurgusu sırasında kaydedildiğini ve Johnson’la sahip oldukları her bağlantıyı kullanarak onlara ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

Sondheim’ın durumunda Bergman, “Ona nasıl yaklaşacağımdan emin değildim. Ama sonra menajerimiz Bryan Lourd ile telefonda görüştüm ve bir şekilde ortaya çıktı. Stephen bunu yaparsa çok sevineceğimizi söyledim. Ve yemin ederim, beş dakika sonra bana bir e-posta gönderdi: Yapacak.

Bergman, “Rian cennetteydi ve ben cennetteydim çünkü onun Rian için ne kadar önemli olduğunu biliyordum.”

Sondheim, kayıtlı bir Zoom görüşmesinde katkısını gerçekleştirdi. O görüşmede Johnson, “Ona Angela Lansbury’yi almaya çalıştığımızdan bahsetmiştim. Ve “Oh, Angie – ben onunla arkadaşım” dedi. Ona yapacağımı söyle. Yapacak.'”