Cristiano Ronaldo emeklilik yaşını deklare etti

kunteper

Global Mod
Global Mod
Dönem başında Juventus’tan ayrılarak, 2003-2009 yılları ortası formasını giydiği Manchester United’a geri dönen yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo, ilerleyen yaşına rağman daha uzun yıllar forma giymek istediğini söylemiş oldu.

ESPN Brasil’e konuşan Portekizli yıldız, yaşı ile ilgili, “Genetik olarak 30 yaşında olduğumu hissediyorum. Bedenime ve zihnime epeyce âlâ bakıyorum. Son vakit içinderda öğrendiğim bir şey, neye muhtaçlığın olursa bedenin bunu sağlayabilir. Fakat asıl savaş zihinsel.” kelamlarını sarf etti.

Ne kadar daha futbol oynamak istediği hakkında ise Portekizli yıldız, “40, 41 yahut 42 yaşıma kadar oynayıp oynamayacağımı öğrenmek istiyorum ancak en değerli şey anın tadını çıkarmak.” dedi.

Premier Lig rekoru kırabilir

Şayet Ronaldo, Premier Lig’de 41 yaşına kadar futbol oynarsa, 40 yaş ve 272 günle Premier Lig’in en yaşlı oyuncusu rekorunu elinde tutan eski Manchester United ve Tottenham futbolcusu Teddy Sheringham’ı geride bırakabilir.

Bu dönem Kırmızı Şeytanlar ile 22 maça çıkan 36 yaşındaki yıldız, 14 gol ve 3 asistlik performans göstermiş durumda.