Daniel Radcliffe, Jonathan Groff ve Lindsay Mendez, Broadway’deki “Merrily We Roll Along” filminde rol alıyor

MoonMan

Member
Lancaster, Pensilvanya’da büyüyen Groff şunları söyledi: “Çocukken tiyatronun benim için gizli bir ergen olarak bir sığınak gibiydi biliyorum. Ve sanırım Frank’in şu sözünü gerçekten anlayabiliyorum: “Müzik benim hayatım, müzik olmazsa ölürüm.” O yaşta müzikal tiyatro hayat kurtarıyordu. Ve şimdi 38 yaşında, kim olduğumu daha iyi anlayabilmek için bir müzikal yapıyorum… Tiyatroya her zaman her şeyden uzaklaşmak, kendimi ifade etmek ve hayatımdan tamamen kaçmak için gittim. Ve bu gösteri gibi – ve belki de onu bu kadar eşsiz kılan ve beni bu deneyime getiren şey de budur – bu gösteri aynı zamanda hem bir kaçış hem de kendi hayatıma bir giriş.”

Kaliforniya’da büyüdüğünü “Meksikalı bir Yahudi” olarak tanımlayan Mendez, Orange County’de çoğunluğu beyaz olan bir okula gitti ve “kimsenin benim ait olduğumu düşünmediği” ve kendisine bir aktris olarak sınırlı bir geleceğinin olduğu söylendiği söylendi. 18 yaşında New York’a vardığında, Groff gibi “Kabul edildiğim yerin New York ve tiyatro olduğunu, ancak başka hiçbir yere kabul edilmeyeceğimi düşünmeme rağmen” keşfetti.

2018 boyunca etkileyici bir sahne kredisi listesine sahipti ve o yıl Carousel’deki performansıyla Tony ödülünü kazandı. Ancak bir televizyon dizisi çekmek için Los Angeles’a döndüğünde hayatı istikrarsızlaşmaya başladı.

Tanıdığı Groff onu arayıp bir oyuncu kadrosu ajansının Mary rolü için mükemmel olduğunu söylediğini söylediğinde, o artık anne olmuş ve yeni boşanmıştı. “Artık New York’ta yaşamıyorum ve şu anda gerçekte kim olduğumu bilmiyorum diye düşündüm. Kendimi gerçekten kaybolmuş hissediyorum. “Bunu nasıl yapacağım?” dedi Mendez.

“Ama bir şekilde, sihirli bir şekilde her şey işe yaradı. Ve buraya geri döndüğümde, onlarla birlikte içeri girdiğim ilk gün şöyle dedim: “Aman Tanrım, evdeyim.” Ve kim olduğumu ve ne yapmak için yaratıldığımı biliyorum. Tabii ki buraya geldim. İnecek başka yer yoktu.”