Flört sorunları mı var? Nina Conti'nin cevabı var ya da en azından birkaç şakası var

MoonMan

Member
Anlamlı, kalıcı bağlantıların oluşması biraz zaman alabilir, ancak Nina Conti gelecekteki partneriyle tanıştığında onların sevimli olduklarını hemen anladı.

İngiliz sanatçı ve yazar Conti, bir video görüşmesinde, “Yüzünü görür görmez kendimi çok sağlam hissettiğim anlardan biriydi” dedi. “Bu, benim kişiliğim ile ondaki rahatlık arasındaki kimyaydı. Kolayca çantanıza koyabilirsiniz.”

Söz konusu yüzün, Conti'nin vantrilok olarak geçirdiği yaklaşık 25 yılın büyük bölümünde birincil sahne partneri olan kukla Monkey'e ait olduğunu belirtmekte fayda var.

“Aslında o yüze her şeyi yansıtabilirsiniz” dedi. “Bilgelik ona yansıttığım şeydir. Ona baktığımda beni beladan kurtarabilecek akıllıca bir şey söylemesini bekliyorum. Ama bu çok tuhaf çünkü sahnede durum tam tersi: beni köşeye sıkıştırıyor [expletive] Her zaman özür dilemek ve ayak uydurmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.

Sevgilisi ve akıl hocası tiyatro yapımcısı Ken Campbell'ın hayali koleksiyonunu 2008'deki ölümünden sonra miras alan Conti için kişisel ilişkiler kurmak ve sürdürmek önemli görünüyor. (Bu kederli dönemi, aynı zamanda Kentucky'deki bir vantrilok kongresine kadar takip ettiği 2012 belgeseli “Her Master's Voice”ta araştırdı.) Artık potansiyel olarak romantik nitelikteki yakın karşılaşmalar, Conti'nin Mart ayında gerçekleştirdiği “The Dating Show”un odak noktasıdır. SoHo Playhouse'da 2.lik.

Ancak Monkey onun bu eserdeki ana işbirlikçisi değil, izleyicisidir.

“The Dating Show”un kaynağı, Conti'nin tiyatroya gitmeye istekli seyircilere maske taktığı interaktif bölümlerden geliyor. Bu cihazlar kulak arkasına takılarak yüzün alt yarısını kaplar; Conti, bir sopayla hareketli çeneyi hareket ettirerek sesler sağlıyor ve gönüllüleri canlı kuklalara dönüştürüyor.

“O şekilde etkileşime girmeye başladılar ki, 'Tanrım, bu bir çapkınlık aracı. Yapmak istediğim bu değil, ama insanlar çekinmeden flört etmeye başlıyor, öyleyse ben neden olmayayım?' Conti, “Bunu alıp bir flört programı mı yapacaksın?” dedi.

Başlangıçta televizyon konseptini geliştirmeyi düşündü ancak canlı şovlar hayal ettiğinden çok farklı çıktı. İnsanları bir araya getirmenin kendisi için korkunç bir sorumluluk olduğunu açıklayarak, “Her türlü buluşmayı zorlamaya başladığımda kendimi hasta hissettim” dedi. “Başa çıkamıyorum; ben bir vantriloğum!” Böylece komediye yönelmeye başladım. Tarihler iyi giderse harika olur.”

Yaşının maymun yaşına göre 145 olduğunu söyleyen Conti (“ama o ölümsüz, öyleyse kim sayıyor”), en son “Oppenheimer”da Albert Einstein rolünde görülen aktörler Kara Wilson ve Tom Conti'nin kızı. Bir aktris olarak geniş bir eğitim ve deneyime sahiptir (kariyerinin başlarında Royal Shakespeare Company'de çalışmış olması da dahil) ve Amerikalı izleyiciler onu Christopher Guest dizisi Family Tree'den hatırlayabilir. (Yardımcı yıldızı Michael McKean, New York'ta “The Dating Show”un sunuculuğunu yapıyor.)

Bu becerilere ve bir vantrilok olarak büyülü yeteneğine ek olarak, Conti özellikle “The Dating Show”da bir doğaçlamacı olarak parlaklığını ortaya koyuyor: Conti sahneye çıkardığı ve taşıdığı maskelerle etkileşime girdiği için her performans büyük ölçüde anında doğaçlama yapılıyor. . Vücut dillerini anlıyor ve tüm konuşmaları yoktan döndürüyor. Monkey hızlı buluşma oturumlarına katılmadan önce bile bunlar hızla kontrolden çıkabilir. (Gösteriler birbirinden o kadar farklı ki Conti, Edinburgh'da çekilen bir gösterinin tamamını YouTube'da yayınladı.)

Geçen yıl aktör Richard Kind sahneye çıktığında SoHo Playhouse'da “The Dating Show” performansındaydım. Conti'yi hiç duymamıştı ama vardı Birlikte etiketlendi birkaç arkadaşımla. Yakın zamanda yapılan bir telefon görüşmesinde “Çok şaşırdım” dedi. “Onun olağanüstü olduğunu düşündüm. Ertesi gece gittim çünkü onu daha yakından görmek istediğini fark ettim.

“En çok iftira atan göstericilerin pandomimciler ve vantriloklar olduğunu” belirten Kind, gösteriye getirdiği duygusal nüanslardan özellikle etkilendi. “Kirli olduğu zamanlar vardır, sevgi dolu olduğu zamanlar vardır, tatlı olduğu zamanlar vardır” dedi. “Sizi bir ilişkinin olası her çeşitlemesinden geçirir.”

Ve bunu baş döndürücü bir hızla, teknik, içgüdü ve nokta atışı komik zamanlamanın birleşimine dayanarak yapıyor.

Conti, “Bu enerjiyle, ne ortaya koyarlarsa koysunlar, durup bundan sonra ne söyleyeceğimi düşünemiyorum bile” dedi. “Plakaları döndürmek, vantrilokluk yapmak, parçaları söylemek ve benzeri şeylerle o kadar meşgulüm ki, belki de düşünce eksikliği nedeniyle gerçeğin daha çabuk ortaya çıkacağını düşünüyorum, çünkü bunun için bir tasarım ya da zaman yok.”

“Küstah olmamaya dikkat ediyorum,” diye devam etti, “ama bence gerçek çoğu zaman maskeler aracılığıyla konuşuyor, çünkü görünen o ki maske aslında sürekli onunla meşgul olan birinin kendi yüzünden daha dürüst bir şey. Yalan söyle.” Yüzün alt yarısını alıyorlar, geriye sadece gözler kalıyor. Sen de 'Aman Tanrım, işte buradasın' diyorsun.”

Eğer bir vantrilok tanıyorsanız, bu muhtemelen son derece popüler olan ve kesinlikle PC Las Vegas'ın müdavimi olmayan Jeff Dunham'dır. Onunla karşılaştırıldığında Conti başınızı döndürecek. Sanat formunun meta yönlerinden büyüleniyor – en iyi rutinlerinden biri Maymun'un vücudunu ele geçirdiğini hayal ediyor – ve bunun ona psikolojik bataklığı keşfetmesine olanak sağlaması. “The Dating Show”un ustaca ve komik sonu, Conti'nin bazı korkularının üzerindeki perdeyi kaldırıyor.

Çekimleri kısa süre önce tamamlanan ilk uzun metrajlı filmi Sunlight'ta kendimize ve birbirimize davranış şeklimize olan ilgisini daha da derinleştirdi. Filmde, maymun kostümü giyen ve başka bir yabancıyla yolculuğa çıkan bir kadını canlandıran komedyen Shenoah Allen (senaryoyu Conti ile birlikte yazan ve onunla birlikte “Richard and Greta” podcast'inin sunuculuğunu yapan) tarafından canlandırılıyor. . .

Conti, tam boyutlu bir maymun kostümü tasarlaması için “Yıldız Savaşları” projelerinde çalışmış olan yaratık efektleri uzmanı Vanessa Bastyan'ı görevlendirdi. İçinde yer aldı ve ardından onu bir filmde kullanmaya karar verdi.

Conti filmin önermesi hakkında şunları söyledi: “İşte kendisi olmaktansa maymun kostümü içinde yaşamayı tercih eden bir kadın.” “Bu bir nevi 'Güzel ve Çirkin'in tersi gibi: İstediği son şey, bunu başaramadığı için ortaya çıkmak. Bu bana çok yakın çünkü tüm hayatımı bu şeyle uğraşarak ve arka planda kaybolarak geçirdim.

Film, bazı açılardan Conti'nin en anlamlı ve belki de en güçlü ilişkilerinden birinin doruk noktası. “'Bu benden çok daha güçlü; bunu nasıl bir kenara bırakacağım?' diye düşünüyorsunuz. İçeri girmeliyim, kendimi kaybetmeli ve tamamen ona dönüşmeliyim” dedi. “Bu, Maymun'la olan konuşmamızın son sonu.”