Harry Maguire, Manchester United’ı niye seçtiğini deklare etti

kunteper

Global Mod
Global Mod
Bu dönem Premier Lig’de istediği sonuçları almakta zorlanan Manchester United’da ekip kaptan Harry Maguire, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamalara nazaran dönemi bir kupayla ya da ligde birinci 4 içerisinde bitirebileceğine emin olup olmadığı sorusuna Maguire, “Kesinlikle. Dediğim üzere, geçen yılı ikinci bitirdik ve artık daha da yeterli bir takımımız var. Kadro olarak kazanmaya ve yeterli oynamaya başlamalıyız.” biçiminde karşılık verdi.

“Manchester United’a şampiyonluklar kazanmak için geldim”

Manchester United’a şampiyonluklar kazanmak geldiğini lisana getiren İngiliz futbolcu, “Buraya şampiyonluklar kazanmak için geldim. Öteki bir yere de gidebilirdim lakin United’da olmak ve kulübün, Sir Alex Ferguson periyodundaki üzere kupalar kazandığı periyoda geri dönmesine yardımcı olmak istedim. Şayet hepimiz bir ortada kalırsak bunu başarabiliriz. Wayne, Rio ve Vidic gibileri idol alarak büyüdüm ve onların başardıklarını yinelamak istiyorum. Kaptan olma ayrıcalığına sahibim ve oyunculara liderlik etme ve işleri bilakis çevirme sorumluluğum var.” dedi.

Harry Maguire 2019 yılında Leicester City’den ayrılıp Manchester United’a transfer olmuştu.