İki Broadway yıldızı için bir honky tonk barda çiçek açan bir aşk hikayesi

MoonMan

Member
Illinois, Downers Grove’da büyüyen Patten, erken olgunlaşan biriydi ve 3 yaşına geldiğinde oturma odasında ev konserleri veriyordu. “Karısı onu terk ettiği için kendini nehirde boğmaktan bahsediyor” dedi. Kısa süre sonra reklamlar ve tiyatro rolleri izledi.

Patten, Broadway’deki ilk çıkışını Fun Home’da yaptı. 2021’de Jagged Little Pill’deki rolü nedeniyle bir Tony aldı, ancak gösteri, yapım Boston’dan Broadway’e taşındığında Patten’in karakteri Jo’yu görünüşte ikili olmayandan gey ve cisgender’a çevirdiği için eleştirildi . 2021’de Patten, trans yazar ve aktivist Shakina Nayfack ile görüntülü görüşme şeklinde bir mea culpa yayınladı. Patten geçmişe dönüp baktığında, “Keşke farklı yapılmasını dilediğim çok şey var,” dedi. “Ancak açıkça acı verici bir ana rağmen, sektörü ileriye taşıma potansiyeline sahip olduğunu düşündüğüm için minnettarım.”

Patten gibi Renée de genç yaşta sahne almaya başladı ve 12 yaşında şarkı yarışmalarını kazandı. “Hıristiyan bir müzik sanatçısı olacağımı sanıyordum” dedi. Ancak lisede tiyatroya aşık oldu ve 22 yaşında, New York’a geldikten sonraki üç ay içinde kendisine üç Broadway şovunda rol teklif edildi. Big Fish için “Flopu ben seçtim” dedi.

Ardından Frozen’da başrol oynadı, ancak koşusu koronavirüs pandemisi nedeniyle yarıda kaldı. “Her gece bu küçük kızları, zenci kızları, zenci kızları Elsa, Anna, Olaf giyen görürdüm” dedi. “En sevdikleri karakterler ve beyaz olmayan kadınların oynadığı bir şovda başrolleri görmek için çok heyecanlıydılar. Bunun ne kadar etkileyici olduğunu biliyorum çünkü onu gençken hiç görmediğimi biliyorum.”