Jim Parsons romantik liderliği ele geçiriyor

MoonMan

Member
On yıl önce, aktör Jim Parsons gelişigüzel bir şekilde Haber’a gey olduğunu ve uzun süreli bir ilişkisi olduğunu söyledi. 2012’den itibaren artık her şeyin cinsel yönelimiyle ilgili olmasını istemediğini hatırlıyor.

Şimdi, aynı zamanda ortak yapımcılığını da üstlendiği romantik drama Spoiler Alert’te (sinemalarda) başrol oynuyor ve A Man of No Importance müzikalinin Broadway dışı bir performansını tamamladı – her ikisinde de eşcinsel başrolleri oynuyor – yapacağını söylüyor. Yapabileceği işi hiçbir şeyle değiş tokuş edemezdi.

49 yaşındaki Parsons yakın tarihli bir görüntülü görüşmede “Bu makale çıktıktan hemen sonra, hissedebileceğimi bilmediğim bir grubun parçası olma yetkisine sahip olduğumu hissettim” dedi. Eşcinsel karakterlerle daha fazla çalışma yolda olmasına rağmen, yalnızca gey rolleri oynayabilen bir aktör olarak sınıflandırılmadığı için mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.

“Kendimi harika bir şekilde keşfetmeye dönüştü” dedi. “Tamamen tatmin olduğumu ve daha fazlasını yapmak istemediğimi söylemiyorum ama nasıl daha mutlu veya tatmin olmuş olabilirim bilmiyorum.”

Parsons, bu katarsis duygusunu, kendini sevgiye ve kabule layık bulmaya yönelik ömür boyu sürecek bir arayışla birleştiriyor. Houston banliyösünde gey olarak büyümüş, ilk yirmi yılını “aşkın hayatının belirli köşelerinde onun üzerinde kaybolacağına dair çok gerçek bir anlayışla” geçirdiğini söyledi. Başarılı kariyerinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen, “aynı anda bu kadar çok insandan bu kadar çok sevgiyi kabul etmenin bunaltıcı ve biraz da zor olduğu” hissinin üstesinden gelme yolculuğunda olduğunu düşünüyor.

Son projelerinin bu yolculuğu yansıttığını söyledi. “Çok fazla seçmediğim için biraz komik,” dedi, “ama bu süreçte kendim ve diğer insanlar hakkında bu şeyleri keşfetme şansına sahip olmak bir hediye gibi geliyor.”

Televizyon muhabiri Michael Ausiello’nun bir anısına dayanan “Spoiler Alert”, kocası Kit Cowan’ın kanser teşhisinin öyküsünü ve bu teşhisin onları alt etmesine neden olan zorlu yolculuğu anlatıyor. Parsons’a, ölümlülüğe karşı ömür boyu süren hayranlığına hitap eden “açık bir duygu damarı” gösterdi, babasının 2001’de bir araba kazasında ölümü ve yıllar sonra köpeğini kaybetmesiyle derinleştiğini söyledi.

“Her iki deneyim de çok acı vericiydi ama bana burada geçirdiğim zamanın daha önce hiç sahip olmadığım değerliliğine dair bir fikir verdi ve hayatıma sonsuza kadar sevme ve şimdi kaybetme merceğinden bakacağım” dedi. “Kitapta beni gerçekten etkileyen şey, iki çıplak ruha olabildiğince yakın bir deneyime sahip olmak için bu trajik ama aynı zamanda eşsiz ve ender fırsata sahip iki kişinin hikayesiydi. Dolu dolu yaşamak ve sevmek için alınması gereken riskleri görmek her ikisi için de iç açıcı.”

Parsons ve Ausiello, gazetecinin vokal hayranı olduğu “The Big Bang Theory”nin 12 sezonu boyunca kırmızı halılarda ve basın partilerinde görüş alışverişinde bulundular, ancak Parsons’tan A Year’da kitabı için bir tanıtım sorusuna ev sahipliği yapmasını isteyene kadar değil. 2018, aktörün Ausiello’nun hikayesini öğrendiğini.

Jim Parsons’ın genişleyen evreni

Oyuncu, TV muhabiri Michael Ausiello’nun anılarından uyarlanan korkunç aşk filmi Spoiler Alert’te rol alıyor.

Parsons, “Kitabı okuduktan ve Emmy’de bu fotoğrafımızı gördükten sonra Michael’ın Instagram’ına geri döndüğümü hatırlıyorum,” dedi. “Üzerindeki tarihi gördüm ve onu aldığımızda işin ortasında olduğunu fark ettim ve hiçbir fikrim yoktu. Kit ile hiç tanışmadım, hasta olduğunu bilmiyordum, Michael’la bilecek kadar arkadaş değildim ama bu duygudan kurtulamadım.”

Parsons, Ausiello ve Cowan’ın ortaklığı ile kocası ve yapım ortağı Todd Spiewak ile olan ilişkisi arasındaki kesişme noktalarına bağlı hissetti. (bir tweet Parsons’ın 2012 Times röportajının yapıldığı gün yayınlanan Ausiello’dan, bu ana paralelliklerden ikisine işaret ediyor.)

Ausiello, telefonda, Parsons’ın ekranda ve ekran dışında tuhaf ritimlerinin yanı sıra, “The Big Bang” ile dört Emmy kazandıktan sonra 2016 yapımı Hidden Figures filminde yardımcı bir rol almak gibi şaşırtıcı kariyer kararlarının kendisine çekildiğini paylaştı. teorisini kazanmıştı.”

Ausiello, “Röportajlarımızı çok eğlenceli kılan bu ilginç ilişkimiz ve alaycı esprilerimiz vardı” dedi. “Onunla konuşmayı dört gözle bekliyordum çünkü bu eğlenceli bir deneyim olacaktı; Benim ona verdiğim kadar o da bana verirdi ve hiçbir ritmi kaçırmazdı.”

S. ve A. kitabı için bu sefer görüşmeci koltuğunda Parsons olacaktı. Ausiello, “Bu Barnes & Noble’a sayfalarca notla geldi – ödevini yaptı,” dedi. “Todd bana kitap için bir seçenekle ilgilendiklerinden bahsettiğinde dışarı çıkmadan önce sahne arkasındaydık; İlk kez öğrendim ve farlarda bir geyik gibiydim.”

Parsons için film, en çok dahil olduğu projeydi. Çoğunlukla finansal konuların dışında kalmasına rağmen, yapımda merkezi bir rol oynadı, İngiliz rol arkadaşı Ben Aldridge’in vokal koçunu seçmeye kadar – San Diego Üniversitesi’nde öğrenciyken sahip olduğu koçun aynısı.

Son yıllarda Parsons, Spiewak ile birlikte 2015’te kurdukları yapım şirketi aracılığıyla dizginleri eline aldı ve daha fazla liderlik rolü üstlendi. Bu ay, Classic Stage Company’nin yeniden canlandırmasında, içine kapanık bir adamın bir tiyatro kumpanyasını yönetmek için verdiği mücadeleyi anlatan A Man of No Importance’ın bir çalışmasını tamamladı. Times eleştirmeni Jesse Green, performansı hakkında şunları yazdı: “Kendine güvenen sesi, çizgisiz yüzü ve televizyon ihtişamıyla, asla umutsuz görünmüyor veya bugünün standartlarına göre baştan başlamak için çok yaşlı görünmüyor.”

Bundan önceki son sahne çıkışı, 2012’de eşcinsel olarak ayrılmasından önce televizyon aracılığıyla da ana akımın ilgisini çeken Matt Bomer’in karşısında oynadığı The Boys in the Band’in 2018 Broadway canlandırmasındaydı (ardından 2020 film uyarlaması gelecek). . Bir telefon görüşmesinde Bomer, Parsons’ı Houston banliyösündeki lise oyunculuk sahnesinde bir “efsane” olarak tanıdığını açıkladı. (Her iki adam da birkaç yıl arayla doğmuş olsalar da, Spring, Texas’ta büyüdüler.)

Genellikle sevimsiz bir yardımcı başrol oynadığı yapım üzerinde çalışırken Parsons’ın liderlik becerilerini ve “karaktere korkusuz yaklaşımını” takdir etmeye başladığını söyledi.

Bomer, “Jim, her nesilde bir görülen türden bir televizyon başarısı elde etti ve bundan sonra istediği her şeyi yapabilirdi” dedi. “Bunu gerçekten düşünceli kararlara ve performanslara dönüştürdü ve çok ilginç ve gerçekten saygı duyduğum birçok projede yaratıcı sorumluluk aldı.”

Onu bilinen bir isim yapan rol olan Sheldon’dan üç yıl uzakta olan Parsons, bu yeni filmin ve son müzikalin, bilinen topluluk projelerinin aksine, başrol oynadığı kariyerinde yeni bir aşamayı müjdeleyip müjdelemediğinden emin değil.

“Her iki proje de ortaklarımla çok büyük, sürekli iletişim gerektiriyordu ve ben meşgul olmayı seviyorum” dedi. “Bir başrol oyuncusu olarak sette veya sahnede sürekli ihtiyaç duyulmak, kendi işimi yapabileceğim boş saatler geçirmekten çok daha kolay. Yapacak başka bir şey bulabileceğim için sana söz veriyorum ve bu işi bitirmek kadar sağlıklı olmayacak.”