Jose Mourinho’dan emeklilik açıklaması: 22 yıl çabuk geçti

kunteper

Global Mod
Global Mod
İtalya Serie A takımlarından Roma’nın dünyaca ünlü teknik yöneticisi Jose Mourinho, geleceği ve mesleği hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Foot Mercato’da yer alan habere nazaran yaklaşık 22 yıldır Avrupa futboluna çeşitli kadrolarla damgasını vuran Jose Mourinho, yaşının ilerlemesine karşın birkaç yıl daha teknik yöneticilik yapmaya devam etmek istediğini şu sözlerle lisana getirdi:

“22 yıl çabuk geçti lakin ben devam etmek istiyorum. Âlâ hissediyorum, kuvvetli hissediyorum, motive oluyorum, kazanmayı seviyorum, kaybetmekten nefret ediyorum, hiç bir şey değişmedi. Tahminen saçımın rengi değişti ve yüzümdeki kırışıklıklar arttı ancak devam etmek istiyorum. Artık bir 22 yılım daha yok fakat birkaç yıl daha var”

Avrupa devlerini çalıştırdı

Kariyerinde Porto, Chelsea, Inter, Real Madrid, Manchester United ve Tottenham üzere Avrupa devlerini de çalıştıran 59 yaşındaki teknik adam, 2021’den bu yana Roma’da nazaranv yapıyor.

Kariyerinde Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu başta olmak üzere sayısız muvaffakiyetleri bulunan Mourinho, geçtiğimiz dönem Roma’yı UEFA Konferans Ligi’nde zafere taşımıştı.