Lionel Messi, Barcelona’ya geri dönecek mi? Joan Laporta deklare etti

kunteper

Global Mod
Global Mod
Barcelona Lideri Joan Laporta, Paris Saint-Germain forması giyen Lionel Messi’nin, Katalan takımına geri döneceğine yönelik savlara karşılık verdi.

RAC1’e konuşan Laporta, Messi’den yahut etrafından kadroya geri dönmek istediği ile ilgili bir ileti almadığını belirterek, “Messi yahut etrafından Barcelona’ya dönmek istediğine dair bir ileti almadım. Gerçek şu ki şu anda bunu düşünmüyoruz. Genç bir ekip kuruyoruz. Yeni bir yapılanma ortasındayız. Gençler ve deneyimli isimler birlikte çalışıyorlar. Fakat Leo, dünyanın en yeterli oyuncusu ve saygıyı hak ediyor.” kelamlarını lisana getirdi.

“Yeni Camp Nou’nun açılışında olmasını isterim”

Messi ile eskisi üzere görüşmediğini söyleyen Laporta, Arjantinli yıldızın Yeni Camp Nou’nun açılışında olmasını istediğini lisana getirerek, “Barcelona, Leo’nun konutu. Yeni Camp Nou’nun açılışında olmasını isterim. Artık Paris’te. Benim için kolay değildi, birtakım şeyleri isterdim. Kulübü daha fazla riske atamazdım. Sanırım yapmamız gerekeni yaptık. Onunla eskisi üzere konuşmuyorum.” dedi.

Lionel Messi, dönem başında uzun yıllar forması giydiği Barcelona’dan ayrılarak Fransız devi PSG’ye transfer olmuştu. Fransız takımının taraftarlarının tenkitlerinin maksadında yer alan Arjantinli yıldızın, Barcelona’ya geri dönmek istediğine yönelik iddilara gündeme gelmişti.