Monaco’nun 17 yaşındaki yıldız adayı taraftarları büyülerken, bir de krizin kapısını açabilir

kunteper

Global Mod
Global Mod
Fransa Ligue 1’in 16. haftasında Auxerre alanında Monaco’yu konuk etti. Abbe-Deschamps Stadyumu’nda oynanan müsabakada mesken sahibi grup 30. dakikada M’Baye Niang’ın penaltıdan attığı golle 1-0 öne geçti.

İlk yarının son anlarında bir penaltı da konuk takım kazandı. Topun başına geçen Wissam Ben Yedder’in yaptığı vuruşta skora istikrar geldi. Birinci yarı 1-1 eşitlikle bitmiş oldu.

CLEMENT OYUNA MÜDAHALE ETTİ

Monaco Teknik Yöneticisi Phillipe Clement ikinci yarının başında oyuna müdahale etti. Eliot Matazo, Wissam Ben Yedder ve Takumi Minamino oyundan çıkarken, Yousouf Fofana, Aleksandr Golovin ve 17 yaşındaki Eliesse Ben Seghir oyuna girdi.

Fas asıllı Ben Seghir daha evvel UEFA Avrupa Ligi’nde Kızılyıldız karşısında bir dakika talih bulabilmişti. Genç isim birinci sefer 45 dakika bu biçimde bir baht yakaladı.

MUHTEŞEM BİR GOL ATTI

Sol kenar forvet olarak vazife yapan Ben Seghir birinci golünde, ceza alanının sol çaprazında topla buluştu. Genç oyuncunun yerden uzak köşeye yaptığı vuruşta top filelere gitti.

İkinci golü ise uzun mühlet tribünler tarafınca ayakta alkışlandı. Ceza alanının sol tarafında topla buluşan Ben Seghir içeriye gerçek kat ederek sağ ayağıyla ceza alanı haricinden kusursuz bir vuruş yaparak. Top kalenin sağ köşesinden filelerle buluşturdu.

YENİ MBAPPE

‘Yeni Mbappe’ olarak bedellendirilen genç oyuncunun, bu performansının akabinde artık daha fazla forma bahtı bulması bekleniyor.

17 yaş 315 günlükken alana çıkan Ben Seghir, bu dönem Avrupa’nın en düzgün 10 liginde forma talihi bulan en genç oyuncu oldu.

Ayrıca, Fransız efsane Thierry Henry’den daha sonra alana çıkan en genç isim oldu. Henry, Lens karşısında çıktığında 17 yaş 255 günlüktü.

ABİSİ DE MARSİLYA’DA

Eliesse Ben Seghir’in ağabeyi Salim Ben Seghir de genç bir yıldız adayı. Mesleğine SC Cogolinois’te başlayan genç oyuncu, Temmuz 2021’de Marsilya’ya transfer oldu.

19 yaşındaki oyuncu çabucak hemen A Ekip’te forma bahtı bulamadı.

FAS MI FRANSA MI?

Eliesse Ben Seghir, Fas asıllı bir Fransız vatandaşı, Fas Futbol Federasyonu, ülke haricinde doğup yetişen yıldız oyuncularını diğer ülkelere çoklukla kaptırmıyor.

Achraf Hakimi ve Hakim Ziyech bunlar içinde en ünlüleri… Eliesse, alt yaş kategorilerinde Fransa için oynadı, lakin çabucak hemen bir A Kadro davet almadı.

Eliesse bu performansı daha sonrası iki ülkenin federasyonları da harekete geçti. Son Dünya Kupası’nda yarı finale kadar yükselerek muhteçem bir muvaffakiyete imza atan Afrika temsilcisi, biroldukca oyuncusunda olduğu üzere 17 yaşındaki yıldızı da öteki bir ülkeye kaptırmamaya kararlı.

Son sonucu ise Eliesse’nin kendisi verecek.

Burak Özdemir – Fanatik.com.tr