Nicole Scherzinger bu sonbaharda Broadway'de “Sunset Boulevard”da oynayacak

MoonMan

Member
Nicole Scherzinger'in solmuş film yıldızı Norma Desmond'u canlandırdığı, Jamie Lloyd'un kökten yeniden canlandırdığı Sunset Boulevard filmi, Londra'da büyük beğeni toplayan performansından sonra bu sonbaharda Broadway'e gelecek.

Bu ayın başlarında yeniden canlandırma, En İyi Müzikal Uyanış, Scherzinger Müzikalinde En İyi Kadın Oyuncu ve Lloyd için En İyi Yönetmenlik dahil olmak üzere 11 Olivier Ödülüne aday gösterildi. Broadway prodüksiyonunun ön gösterimlerine 28 Eylül'de başlaması ve ardından 20 Ekim'de St. James Tiyatrosu'nda prömiyer yapması planlanıyor.

Billy Wilder'ın 1950 yapımı bir filmine dayanan karanlık bir gerilim filmi olan müzikalde müzikler Andrew Lloyd Webber'e, kitap ve sözler ise Don Black ve Christopher Hampton'a ait; Glenn Close, 1994 ve 2017'deki önceki Broadway yapımlarının her ikisinde de rol almıştı. (Sahne rolü Londra'daki Patti LuPone'dan; başrolü Gloria Swanson canlandırıyor.)

İngiliz tiyatro yapımcısı Lloyd, psikolojik drama ağırlıklı, tamamen seyrek klasik yapımlar sahneleyerek kendine özel bir yer edindi. Londra'daki gösterimi Ocak ayında sona eren yeni prodüksiyon, pek çok açıdan sadeleştirilmiş durumda; iki şarkı kesilmiş, büyük bir merdiven ya da türban yok ve Scherzinger ayakkabı bile giymiyor.

Lloyd bir röportajında ”Bu, devasa, ayrıntılı setlerden çok psikolojik ve duygusal yolculukla ilgili” dedi. “Daha çok psikolojik bir oda müziği parçası.”

Yüzyılın ortalarında Los Angeles'ta geçen dizi, kariyerine yeniden başlama umuduyla genç bir senaryo yazarıyla güçlerini birleştiren sessiz dönemin unutulmuş bir yıldızını konu alıyor.

45 yaşındaki Scherzinger, eğlence sektöründe müzisyen, oyuncu ve televizyondaki bir yetenek yarışmasında jüri üyesi olarak çeşitli bir kariyere sahip. Haber için Londra yapımını inceleyen eleştirmen Matt Wolf, bunu Scherzinger için “kariyerini belirleyen bir başarı” olarak nitelendirdi; New York yapımı onun Broadway'deki ilk çıkışı olacak.

Lise ve üniversitede tiyatro eğitimi alan Scherzinger bir röportajında ”Sanırım hayatım boyunca bunu bekledim” dedi. “Sonunda buraya geldiğine inanamıyorum.”

Hawaii'de doğup Kentucky'de büyüyen Scherzinger, bu rolü Amerika Birleşik Devletleri'nde tekrar denemek istediğini söyledi. Karaktere geri dönmeden önce senaryoyu birkaç aylığına bir kenara bırakacağını, büyükanne ve büyükbabasıyla üç haftalığına Hawaii'de kalacağını söyledi.

“Amerika'ya, evime döneceğim ve oyunumu daha da geliştirmeye çalışacağım” dedi. “Daha güçlü seçimler yapabileceğim bazı yerler var ve nereye gidebileceğini görmek için onlarla oynamaktan heyecan duyuyorum; daha fazlasını keşfedebilmek ve daha derine inebilmek harika.”

Rol için dokuz aylığına imza attığını söyleyen Scherzinger'e, Broadway'de Olivier'e aday gösterilen üç başrol oyuncusu Tom Francis, Grace Hodgett-Young ve David Thaxton eşlik edecek.