Real Madrid teknik yöneticisi Carlo Ancelotti’den emeklilik açıklaması

kunteper

Global Mod
Global Mod
Real Madrid ile İspanya La Liga’da şampiyonluğa ulaşarak tarihe geçen İtalyan teknik yönetici Carlo Ancelotti, İspanyol takımındaki geleceği hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Amazon Prime Görüntü’ye konuşan Ancelotti, geleceği hakkında, “Real Madrid’deki bu vakitten daha sonra muhtemelen emekli olacağım. Lakin Real Madrid 10 yıl daha burada olmamı isterse, 10 yıl daha burada olacağım. Torunlarımla birlikte olmak, eşimle tatil yapmak istiyorum. Yapacak o kadar epeyce şey var ki, bir kenara bırakmak zorunda kalmıştım. Hiç gitmediğim epeyce yer var. Avustralya’ya hiç gitmedim. Rio de Janeiro’ya hiç gitmedim. Kız kardeşimi daha sık ziyaret etmek istiyorum. Maalesef her şeyi yapamazsınız, bu yüzden emekli olduğum gün tüm bunları yapacağım.” kelamlarını lisana getirdi.

“Benzema Ballon d’Or’u kazanacak”

Futbolcusu Karim Benzema’ya da övgü dolu sözlerde bulunan İtalyan teknik adam, golcü futbolcunun Ballon d’Or mükafatını kazanacağını söyleyerek, “Karim’e antrenörlük yapmak ya da yönetmek zorunda değilsin. Karim’i kullanmak zorundasın. Kendini yönetebiliyor zira o şahane bir profesyonel, epeyce alçakgönüllü, kusursuz bir oyuncu. Bizim için hayli maç kazandı, bu dönem belirleyici oldu. Şu anda dünyanın en ünlü oyuncularından biri ve büyük alçakgönüllülüğünü koruyor ve bence bu onun gücü. Ve O Ballon d’Or’u kazanacak. Lakin bunu yalnızca kendisi için kazanmayacak, gerisinde kuvvetli bir kulübün kuvvetli yapısı var.” dedi.

Kanada Ulusal Kadrosu’nu çalıştıracak mı?

Tecrübeli teknik adam, Kanada Ulusal Grubu’nu çalıştırıp çalıştırmayacağına yönelik soruya, “niçin olmasın? elbette isterim. Kanada son vakit içinderda hayli güzel iş çıkardı” kelamları ile karşılık verdi.

Carlo Ancelotti İspanya La Liga’da Real Madrid ile şampiyonluğa ulaşarak, Avrupa’nın beş büyük liginde de şampiyonluk yaşama başarısı gösteren birinci teknik yönetici olmayı başarmıştı.