“Sonraki Bilinmeyene Sıçrayış”: New Ohio Tiyatrosu’nun Sonunda Robert Lyons

MoonMan

Member
2011 yılında Wooster Street binasının satışından sonra Ohio, New Ohio olarak yeniden doğdu. Genel olarak, iki aşamada şehir merkezinden çarpıcı bir dizi sanatçı (Taylor Mac, Mimi Lien, Knud Adams, Sam Gold, Lee Sunday Evans, James Ortiz) ve kurumsal şirketler (The Mad Ones, Half Straddle, Target Margin, New Georges, Ma – Yi Tiyatro Şirketi, Rude Mechanicals, Clubbed Thumb, Ping Chong and Company, Asansör Tamir Servisi, Vampir Kovboyları, The Talking Band).

Lyons’un sevgiyle hatırladığı gösteriler arasında International WOW’un “Surrender” programı; Alex Timbers’ın “Boozy” şarkısı; ve Rachel Chavkin ve EKİB’in yazdığı “Özellikle Heartland”. Lyons, Anne Bogart’ın “No Plays No Poetry” adlı eserinin 1988’de Ohio Tiyatrosu’nu gündeme getirdiğini hatırlattı.

New Ohio’yu barındıran kiralanan alan bir tiyatro salonu olarak kalacak, 154 olarak yeniden adlandırılacak ve kar amacı gütmeyen kuruluş ChaShaMa tarafından işletilecek. Önümüzdeki sezon 154, ötekileştirilmiş topluluklara odaklanan Out of the Box Theatrics’e ev sahipliği yapacak.

“Ultra Sol Şiddet”in son performansından üç gün sonra Lyons, New Ohio’nun tertemiz boş sahnesine iki sandalye kurdu ve bir röportaj için oturdu. Bunlar o konuşmadan düzenlenmiş alıntılardır.

Bu 30 yılın en sevdiğiniz anısı nedir?

Bunlardan biri kesinlikle Václav Havel Festivalindeyken oraya geldi. [Ohio Theater] iki ya da üç gece üst üste. Festivali Edward Einhorn düzenledi. Gösterilerden birini ben yönettim ve Havel gelip izledi. Sonra takıldı ve ben ona lokantada bir bira aldım ve o da bana üzerinde çalıştığı oyundan bahsetti.