Tolgay Arslan’dan Türkiye mesleğiyle ilgili açıklama

kunteper

Global Mod
Global Mod
Süper Lig’de Beşiktaş ve Fenerbahçe formaları giyidkten daha sonra İtalya’nın yolunu tutan Tolgay Arslan, Sport 1’e özel açıklamalarda bulundu. Tecrübeli oyuncu Türkiye’de hayli hoş vakit içinder geçirdiğini fakat son periyotlarda keyifli olmadığını söz ederken, en büyük yanılgısını da deklare etti.

“Taraftarlara gerektiği üzere veda etmedim”

Beşiktaş’tan Ocak 2019’da siyah – beyazlıların ezeli rakiplerinden Fenerbahçe’ye transfer olan Tolgay, o devir için en büyük yanılgısını anlattı. Başarılı orta saha oyuncusu; “Beşiktaş’tan Fenerbahçe’ye giderken taraftarlara güzel davranmadım. Beşiktaş taraftarlarına ve kulübe gerektiği üzere veda etmedim.

Bir anda kontratım askıya alındı. Öfke ve hayal kırıklığı içerisindeydim. Ayrılmak istedim. Bugün olsa her şeyi farklı yapardım.” sözlerini kullandı.

“Udinese bana ikinci bir fırsat verdi”

32 yaşındaki orta saha oyuncusu, Udinese’nin kendi için özel bir yeri olduğunu vurguladı. Tolgay kelamlarına; “Buraya geldiğime pişman değilim. Türkiye’de de hoş vakit içinder geçirdim, lakin daha sonraları pek keyifli değildim. Mukavelemi iptal ettim. Akabinde Udinese bana kapılarını açtı.

Udinese bana ikinci bir fırsat verdi. Kendimi sahiden çok âlâ hissediyorum. Udinese’nin kalbimde özel bir yeri var.” halinde devam etti.

Tolgay, Udinese’nin stadında attığı birinci golü anlattı

18 Eylül’de Udinese Dacia Arena’da Inter’i konuk etti. Mesken sahibi grubun son dakikalara 2-1 önde girdiği uğraşta Tolgay Arslan attığı golle grubunun 3-1 öne geçirerek maçın da skorunu belirlemişti.

Tolgay bu golle ilgili olarak ise, “Stadımızdaki birinci golümdü ve olağanüstü bir histi. Kendi taraftarınızın önünde gol atmak her vakit için özeldir. İnanılmaz bir atmosfer vardı. Sonunda grubu zafere taşıyabildim. Inter’e karşı hakikaten hayli özel bir andı.” dedi.

“Beşiktaş’ta tecrübe kazandım”

Türkiye’deki günlerine de değinen Tolgay şu biçimde konuştu; “Beşiktaş ile iki kere Türkiye şampiyonluğu yaşadım. Akabinde Şampiyonlar Ligi’nde tecrübe kazandım ve gelişim gösterdim.

Türkiye A Ulusal Grubu’nda niye oynamadı?

Almanya’da doğup büyüyen ve futbola başlayan Tolgay Arslan, Almanya U-21’de forma giymişti. Almanya’da A Ulusal Kadro’ya çağrılmayan deneyimli oyuncu Türkiye A Ulusal Grubu’nda niye oynamadığını da anlattı.

Tolgay; “Türkiye’de oynarken Türk Ulusal Kadrosu’nda oynamayı umuyordum lakin maalesef olmadı. Bunun için epey uğraşmadım. Almanya’da büyüdüm, fakat Almanya’nın hayli üst seviye oyuncuları vardı.” dedi.